Ana Sayfa Türkiye Tüm imkanlar seferber edilecek

Tüm imkanlar seferber edilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ''11 yaşında 8 aylık hamile'' haberine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, benzeri olayların önünü alabilmek ve yeni örneklerin yaşanmasının önüne geçmek için tüm imkanların seferber edileceğini ve gerekli tedbirlerin alınacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 17:01
Tüm imkanlar seferber edilecek
Bakanlığın yazılı açıklamasında, Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yaşayan Ağrı'nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı 2000 yılı doğumlu Z.B'nin durumundan haberdar olunduktan sonra bakanlık yetkililerinin konuyu hemen tüm yönleriyle araştırmaya başladığı belirtildi.

Sosyal hizmetler uzmanlarının Z.B'nin yaşadığı ev ve çevresinde gerekli ilk incelemeleri tamamladığı bildirilen açıklamada, Z.B'nin Patnos Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılmış bir ''yaş düzeltme'' davasının devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, ''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, toplumsal bir yara olan benzeri olayların önünü alabilmek, yeni örneklerin yaşanmasının önüne geçmek için tüm imkanlarını seferber edecek ve gerekli tedbirleri alacaktır'' ifadeleri yer aldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star