Ana Sayfa Eğitim TÜM ÖĞRETMENLER BU İMKANDAN FAYDALANMALIDIR

TÜM ÖĞRETMENLER BU İMKANDAN FAYDALANMALIDIR

Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, okul ve kurum ziyaretleri kapsamında taşıma merkezi köy okullarını ziyaret ettiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2015 Salı 03:03
TÜM ÖĞRETMENLER BU İMKANDAN FAYDALANMALIDIR

Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, okul ve kurum ziyaretleri kapsamında taşıma merkezi köy okullarını ziyaret ettiklerini ve bu ziyaretler sırasında kendilerine iletilen sorunları muhataplarına ileterek çözüm bulmaya çalıştıklarını belirtti.

 

Coşkun, "Taşıma merkezi okullara yapmış olduğumuz ziyaretlerde sendikalılaşmanın önemi, eğitim çalışanlarının genel sorunları, Sendikamızın yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmenin yanında sorun üretme yerine, sorunlara çözüm arama, zorlaştırma yerine kolaylaştırma düsturuyla hareket ediyoruz. Teşkilatlanma gezileri kapsamında gezdiğimiz özellikle taşıma merkezi okullarımızda yapmış olduğumuz ziyaretlerde öğretmenlerimiz mahalli sınavlarda görev alamadıklarını ve bu konuda mağdur olduklarını dile getirmişlerdir. Merkezdeki eğitim çalışanlarına sağlanan imkanların azami düzeyde merkezden değişik uzaklıklardaki köylerde çalışan eğitim çalışanları içinde seferber edilmesi kurum içi motivasyonlarının sağlanabilmesi için çok önemlidir." dedi.

Konu ile ilgili olarak Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri görüştüklerini dile getiren Coşkun, konuşmasını şöyle sürdürdü.

Yaptığımız görüşmelerde taşıma merkezi okullarda görev yapan öğretmenlerin sınav görevi ile ilgili sorunlarının giderilmesi ve merkezde görev yapan eğitim çalışanları gibi sıraya dahil edilmelerini istedik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri talebin haklı bir talep olduğunu, programın yetişmesi durumunda önümüzdeki günlerde, yetişmemesi durumunda önümüzdeki eğitim öğretim yılı başında uygulanacak merkezi sistem programı ile gönüllük esasına dayalı olarak sınav görev başvurularını alabileceklerini ifade ettiler. Merkezi sistem programına geçilmesi durumunda ilimizde görev yapan tüm öğretmenlerin faydalanacağını, bu sistem sayesinde sınav görev dağılımında eşit ve adil bir dağılım olacağını ifade ettiler. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin eğitim çalışanlarının yaşadığı mağduriyetin giderilmesi hususunda hassasiyetle çabalayacaklarına inanıyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık