Ana Sayfa Teknoloji TÜM TÜRKİYE'DE İNTERNET 2 SAAT ÇÖKTÜ

TÜM TÜRKİYE'DE İNTERNET 2 SAAT ÇÖKTÜ

Dün gece tüm Türkiye'de internete erişim kesildi. Şok kesinti 2 saat sürdü. Müsteri hizmetlerine ulaşamayan abonelerse öfkeli.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2012 Cumartesi 04:24
TÜM TÜRKİYE'DE İNTERNET 2 SAAT ÇÖKTÜ
Türkiye adeta internette kıyameti yaşadı. Tüm Türkiye'de internet göçtü. Tüm Türkiye'de 22:00 sularından itibaren kesilen internet erişimi 23:40 itibariyle yeniden sağlanmaya başlandı. Ancak kesinti süresince 4440375 numaralı TTNet müsteri hizmetlerine ulaşılamaması internet kullanıcılarını çileden çıkardı. Bu kesintinin neden yaşandığı ise hala bilinmiyor. 

KESİNTİNİN NEDENİ BELİRSİZ TTNet'ten konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil. Türk Telekom sunucunlarında barınan Türkiye'nin en büyük sitelerine dahi kesinti süresince erişim sağlanamadı. Türk Telekom yetkililerinin kesinti ile ilgili bir açıklama yaparak, yaşanan aksaklığın neden kaynaklandığını aboneleri ile paylaşması bekleniyor. 

İNTERNET ÇÖKTÜ ANCAK TİVİBU ÇALIŞIYOR TTNet kullanıcılarının internete erişemediği dakikalarda Tivibu kullanıcılarının Tivibu üzerinden televizyon kanallarını izleyebilmesi ise dikkat çekti.


TTNet TWİTTER'DA TT OLDU TTNet internet erişiminin tüm Türkiye'de kesilmesi internette anında yankılandı. Twitter kullanıcıları 3G ve diğer internet servis sağlayıcıları ile bağlanıp TTNet'in kesintisini arkadaşları ile paylaştı. Olağanüstü kesinti yarım saat içersinde Twitter'da TT oldu. Türkiye böylece internet kesintisini internetten öğrenmiş oldu. 
haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık