Ana Sayfa Dünya Tunus'ta Erdoğan'a Sevgi Seli

Tunus'ta Erdoğan'a Sevgi Seli

Başbakan Erdoğan, Mısır ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle Tunus'a geldi

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2011 Perşembe 09:00
Tunus'ta Erdoğan'a Sevgi Seli
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle Tunus'a geldi. Yüzlerce Tunuslu, saatlerce bekledikleri havaalanında Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu.

Erdoğan ve beraberindeki Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı havaalanında Tunus Başbakanı El Baci El Kaid karşıladı. Başbakan Erdoğan'ın Tunus'a gelişi öncesinde havaalanı büyük bir coşkuya sahne oldu.

Tunuslular, ellerindeki Türk bayrakları, Filistin bayrakları ve Erdoğan posterleriyle saatlerce bekledi. Başbakan'ın havaalanından çıkmasıyla coşku en üst seviyeye ulaştı.

Erdoğan ve Türkiye yanlısı sloganlar atıldı, şarkılar söylendi. Kalacağı otele geçişi sırasında aracından inen Başbakan Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen Tunusluları selamladı.

Havaalanında Cihan'a konuşan bir Türk vatandaşı, Tunus'ta yaşadığını belirterek, "Uzun zamandır bekliyorduk. Son gelişmelerden sonra Türkiye'den birilerinin Kuzey Afrika'ya geleceğini, devrimin başladığı bu yerdeki insanların dertlerini dinleyeceğini tahmin ediyorduk. Bu tahminlerimizde yanılmadık" dedi. (haberler.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star