Ana Sayfa Ekonomi Turizm güzergâhları yol sorunlarına çözüm bekleniyor

Turizm güzergâhları yol sorunlarına çözüm bekleniyor

Turizm Platformu Üyeleri, Karayolları 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen’e turizm güzergâhlarında tespit edilen yol sorunlarını iletti.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2014 Pazartesi 19:47
Turizm güzergâhları yol sorunlarına çözüm bekleniyor

Turizm alanında sorunları tespit etmek, çözüm önerileri ve turizm konusunda Şanlıurfa'da farkındalık oluşturmak üzere ŞUTSO Meclis üyeleri, Kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, Acenta ve otel işletmecileri ile basın mensuplarının katılımıyla oluşturulan Turizm Platformu, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Turizm Platformu Üyeleri, yürütülen çalışmalar kapsamında Karayolları 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen’e turizm güzergâhlarında tespit edilen yol sorunlarını yazılı olarak ileterek çözümü konusunda desteklerini talep etti.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Turizm Platformu Başkanı C.Asuman Yazmacı, “Turizm Platformu olarak sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerimizi hazırlamak üzere, yoğun bir saha çalışması gerçekleştirerek 169 sayfalık detaylı bir rapor hazırladık. Bu rapora göre tespit edilen ve İlimiz turizminin gelişmesine engel teşkil eden yol sorunlarımız şöyle; Şanlıurfa - Akçakale karayolu üzerinden Harran’a dönüş noktasında kavşak eksikliği, Harran İlçesi’nden; Han-el Ba’rur, Şuayb Şehri, Soğmatar’a giderken 10. Km’deki çatallı yol kavşağında yön tabelasının olmaması, Mardin yolu üzerinden Göbeklitepe’ ye dönen kavşakta yer alan mevcut yön tabelasının standartlara uygun olmaması, Göbeklitepe’ ye gitmek için alternatif yolun olmaması, Göbeklitepe mevkiinde bulunan otobana bir bağlantı yolunun açılması, Birecik’ten Halfeti‘ ye gidiş yol güzergâhının dar olması ve yön tabelası eksikliği, Birecik’ten Halfeti'ye dönen ilk kavşağın standartlara uygun hale getirilmesi. Eski Halfeti'ye giderken yol bariyerlerinin olmaması gözlenmiş, Halfeti-Bozova-Yaylak Karayolu yapım çalışmasının olamaması. Hazırladığımız raporda tespit ettiğimiz bu sorunları Karayolları 9. Bölge Müdürü Sayın Şamil Gülen’e yazılı olarak ileterek sorunların çözümü konusunda desteklerini talep ettik. İlimizin önemli sektörlerinden olan turizm sektöründe oluşacak sıkıntıların bertaraf edilmesi adına, turizm sezonuna kadar bu sorunlara çözüm bulunacağını umuyoruz” dedi.

Karayolları 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen ise yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’ya ve Bölge Müdürlüğüne bağlı diğer illere en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyleyerek bu sorunların da çözümü için gerekli çalışmalarda bulunulacağını ifade etti. Şamil Gülen ayrıca, ilimizde 3 köprülü kavşağın ve yeni çevre yolunun ihale sürecine hazır olduğunu bu sürecin hızlı bir şekilde yürütüleceğini umduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star