Ana Sayfa Urfa Haberleri TURİZM KENTİNDE BÜYÜKŞEHİR’DEN ESTETİK ÇALIŞMA

TURİZM KENTİNDE BÜYÜKŞEHİR’DEN ESTETİK ÇALIŞMA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehrin çeşitle bölgelerinde yer alan Park ve bahçelerde, refüjlerde bulunan Palmiye, Çam, Zakkum, Ateş dikeni, Taflan, Berberis ve Lökstrüm bitkilerini şekillendirerek, Turizm kenti olan Şanlıurfa’ya görsel zenginlik kazandırıyor.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2014 Pazar 08:50
TURİZM KENTİNDE BÜYÜKŞEHİR’DEN ESTETİK ÇALIŞMA

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar öncelikli olarak şehrin ana arterlerinde uygulanarak, sistematik olarak şehrin genelinde yapımı sürdürülüyor. Budama ve bitki şekillendirme çalışmaları belirli aralıklarla devam ettiren ekipler, şekil vermeye fiziki olarak uygun olan bitkiler şekillendirme işlemiyle şehrin imajına katkı sağlıyor.

Şehir merkezinde şekillendirme işlemi tamamlanan bitkiler, estetik görünümüyle vatandaşlardan olumlu yansımalar alıyor. Çevre ve peyzaj düzenlemelerinin yanı sıra Kalkan Caddesine yapılan refüje ağaç dikim çalışması yapan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Akçakale Mardin çevre yolunda ve Sırrın Karşıyaka mahallesinde yer altından sulama sistemiyle suyun yollara akmasını önleme çalışması gerçekleştirerek, çim ekimini sürdürüyor.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık