Ana Sayfa Urfa Haberleri Turizmde sınır tanınmayacak

Turizmde sınır tanınmayacak

- AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı A.Emin Önen 12 Haziran sonrasında Şanlıurfa’ya turizm alanında yapılacak yatırım ve hizmetlerde sınır tanınmayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2011 Pazar 12:02
Turizmde sınır tanınmayacak
     Devlet Bakanı Faruk Çelik te, turizm için 10 trilyon liralık ödeneğin ayrıldığını söyledi.

     Taahhütnamede geleneksel Urfa mimarisini yansıtan 14 mahallenin turizme kazandırılacağını vaad ettiklerini belirten AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı A.Emin Önen, “4 yıl içerisinde Şanlıurfa'da Kültür Merkezi kurulacak, 2 bin kişilik Kongre Merkezi yapılacak. Tarihi mekânlar kamulaştırılarak 200 yataklı butik oteller yapılacak. Turizm geliştirme çalışmaları kapsamında hanlar ve çarşılar bölgesinde dış cephe düzenlemeleri yapılacak. Yapılması planlanan Tasavvuf Müzesi ve Müzik Müzesinin 2012'de bitirilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca; Haleplibahçe, Eyüp Peygamber makamı, Göbeklitepe, Harran, Şuayb şehri, Eyüp Nebi beldesi, Deyr-ı Yakup, Birecik ve Halfeti sahil şeridi, Eyüp Peygamberin çile mağarasındaki restorasyonlar yapılarak Şanlıurfa'nın turizmin gözde şehri yapılması hedefleniliyor” dedi.

     Önen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bakanı Faruk Çelik’in de desteğiyle bu dönemde Şanlıurfa’ya hizmetlerin adeta sağanak halinde yağacağını, Şanlıurfalıların da kendilerine destek olması gerektiğini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık