Ana Sayfa Güncel Turizmin Cazibe Merkezi Oldu

Turizmin Cazibe Merkezi Oldu

Hatay’da turizm sektöründe görev yapan turizm işletmecileri ve temsilcileri düzenlenen dayanışma toplantısında bir araya geldiler.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2011 Çarşamba 16:11
Turizmin Cazibe Merkezi Oldu
Antikhan Konuk Kültür Evi’nin ev sahibi olduğu toplantıya Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Turizm İl Müdürü Aysun Çakar Çelenk, Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin NACİOĞLU, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Türk Hava Yolları Hatay Bölge Müdürü Mehmet Murat Gurcay, Antikhan Konuk Kültür Evi sahipleri Ahmet ve Murat Cüceoğlu, Hatay’da turizm sektöründe görev yapan turizm işletmecileri ve temsilcileri ile bazı otellerin yetkili müdürleri katıldı.
HATAY TURİZMİNE YENİ SOLUK…
Gecenin açılış konuşmasını yapan Antikhan Konuk Kültür Evi Halkla İlişkiler Sorumlusu Gülden Süner, bir çok önemli etkinliğe ev sahipliği yaptıklarına dikkat çekerek, “Bu kez kapılarımızı turizm sektöründeki siz değerli dostlarımıza açtık. Tarihi ve kültürü her an soluyabileceğiniz bir mekân oluşturduk. Bu mekân Hatay turizmine yeni bir soluk getirdi ve turizmciler için yeni bir seçenek oldu. Sizlerle her zaman işbirliği içinde olmaktan büyk mutluluk duyacağız” dedi.
ŞEHRİMİZ GELECEĞE EMİN ADIMLAR İLE YÜRÜYOR
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın bir marka kent olması için büyük çaba harcadıklarına dikkat ederek “Bunun için bakanlık, valilik, belediye ve halk olarak kenetlendik. Gerçek bir marka kent oluşturuyoruz ve bu değeri Dünya ile paylaşıyoruz. Tarihi doku, yol, eski evlerin restorasyonu, doğalgaz çalışması vb ile şehrimiz artık geleceğe hazır ve geleceğe emin adımlar ile yürüyoruz. El birliği ile hedefimiz, turist sayısını arttırmak olmalıdır” dedi.
TURİZM AYAĞA KALKTI
Hatay Turizm İl Müdürü Aysun Çakar Çelenk, Hatay’da turizmin ayağa kalktığına dikkat çekerek, “Şehrimiz turizmden hak etiği payı fazlası ile almalı. Bunun için el birliği ile çalışmalıyız. Konuk evler ve Otellerimizin sayısı artmalı. Bu anlamda, Antikhan Konuk Kültür Evi’ni şehrimize kazandıran Ahmet Cüceoğlu’na teşekkür ederim” dedi.
HATAY, TURİZM CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ
Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin NACİOĞLU’da yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ve Hatay’ın geleceği açısından Turizmin büyük bir önem arz ettiğini vurgulayarak, “Turizm, Ülkelerin Yakınlaşması, Kültürlerin Kaynaşması, Barış ve Hoşgörü Ortamını sağlayan en önemli faktörlerden birisidir. Ayrıca Turizm Ülkelerin gelişiminde büyük bir ekonomik potansiyel oluşturmaktadır. Ülkemizin ve Hatayımız’ın geleceği açısından da Turizm büyük önem arz etmektedir. Son yıllardaki tutarlı programlar ve yapılan reklam çalışmaları sonucu, Ülkemize gelen turist sayısında ve döviz miktarlarında önemli artış sağlanmıştır.
Hatay Kültür, İnanç, Deniz, Yayla, termal turizmin, Gastronominin bir anda yapılabildiği ender illerden birisidir. Bugüne kadar yapılan reklam ve tanıtım çalışmaları sonucu HATAY, Turizm cazibe merkezi haline gelmiştir. İlimize gelen yerli ve yabancı turistler genellikle günübirlik veya tek gece konaklamalı gelmektedir. Bu tür kısa süreli turlar işletmelerimize ve esnafımıza maddi açıdan yeterince yarar sağlamamaktadır. Bu süreleride genellikle Tarihi ve Turistik mekânlarda geçirmektedirler. Oysa kalış sürelerini uzatabilirsek alış veriş yapmaları için daha geniş bir zaman ayırarak, esnafımızın da bu pastadan pay almalarını sağlayabiliriz. Hatay Havaalanımızın uluslar arası uçuşlara açılmasıyla ilimize gelen yabancı turist sayısında daha da artışlar olacaktır. Önemli olan bu rüzgârda ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin memleketlerine memnun göndermemiz olacaktır. Her mutlu giden Turistin katlanarak geri döneceği bilinciyle Şehrimizin temizliğine, Tarihi ve Turistik yerlerin düzenine, esnafımızın bilinçlendirilmesine ve misafirperverliğimize önem vermeliyiz” dedi. (gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star