Ana Sayfa Urfa Haberleri Türk Asıllı Alman Bakan Şanlıurfa'da (video)

Türk Asıllı Alman Bakan Şanlıurfa'da (video)

Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde Uyum Bakanlığı görevini yürüten Türk asıllı Bilkay Öney, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2013 Çarşamba 10:21
Türk Asıllı Alman Bakan Şanlıurfa'da (video)

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'i makamında ziyaret eden Öney, Umarım barış sürecinin ilerlemesi ile birlikte bu bölgeye daha fazla yatırım yapılır ve daha fazla turist gelir dedi.
Württemberg Eyaleti Uyum Bakanı olan Türk asıllı Bilkay Öney, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'i makamında ziyaret etti. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Alman Bakan Öner'in Türkiye'yi Almanya'da temsil etmesinin önemli olduğunu ifade etti.
Şanlıurfa'nın potansiyeli bakımından önemli zenginliklere sahip bir kent olduğunu ifade eden Vali Güvenç, Bu zenginliklerin her bakımdan uluslar arası alana taşınması gerekiyor. Hem turizm anlamında, hem diğer ticaret ve sanayinin gelişmesi bakımından o anlamda da bu ziyaretleri çok önemsediğimizi belirtmek istiyorum diye konuştu.
Alman Uyum Bakanı Birkay Öner ise Şanlıurfa'ya üçüncü kez geldiğini belirterek, Şanlıurfa gerçektende kültürel ve tarihi değerler açısından görünmeye değer bir il ve büyükşehirde oldu, 2014 yılında uygulanmaya başlanacak. Bu gerçektende çok sevindirici gelişmeler. Umarım barış sürecinin ilerlemesi ile birlikte bu bölgeye daha fazla yatırım yapılır ve daha fazla turist gelir. Çünkü özellikle Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu il olarak bilinen Urfa'nın dünyada daha iyi anlatılabileceğini düşünüyorum. Hem kültürel hem turistik açıdan çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Bu konularda biz de katkıda bulunup, yardımcı olacağız şeklinde konuştu.
Alman Bakan Öney, Vali Güvenç'in ardından Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı da makamında ziyaret etti.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık