Ana Sayfa Spor Türk futbolu iyiye gitmiyor

Türk futbolu iyiye gitmiyor

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İstanbul’daki 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde Türk futboluyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2015 Çarşamba 13:49
Türk futbolu iyiye gitmiyor

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İstanbul’daki 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde konuşuyor.

"GELECEĞİMİZİ KAYBEDİYORUZ"

Rakiplerimizle aramızdaki uçurumun artık farkında olduğumuza göre buradaki mağlubiyetimiz, bu anlayıştaki mağlubiyetimiz sahadakilerden daha önemlidir. Saha da bir maç kaybediyorsunuz ama burada maalesef geleceğimizi kaybediyoruz.

Avrupa’da genç oyuncu grubu daha geniş yukarı doğru yaş ilerledikçe bu rakamlar azalır. Normalde beklenen de buna benzer bir yapılanmanın olması. Fakat bizde pramidin başı sonu karışmış. A takımlerda oynayan fuutbolcu sayısı genç takımların 3 katı kadar. U13 kategorisinde ulusal şampiyonası olan tek ülke biziz ama oyuncu sayısı U19’dab daha az.

"SPOR ARTIK SADECE SPOR DEĞİL"

Spor artık sadece spor değil, sadece bir oyun da değil. Gelilmiş ülkelerin birbirine üstülük sağlamaya çalıştığı bir alandır. Reklam ve bilinirlik için yatırım yapılan önemli bir sektör. Sağlıklı yaşam için kullanılan önemli bir enstrümandır. Ülkenin sağlık harcamalarını azaltmasına neden olan bir uygulamadır. Özellikle çocuklarımız için kuvvetli bir sosyalleşme vesilesidir. Günümüzde spor bu kara önemli bu kadar büyük bir güçtür.

Peki ülkemiz spor konusunda nasıl? Gelişmiş ülkeler spora milli savunmaları için yaptıkları kadar yatırım yaparken sporcularına orduları kadra önem verirken, en son teknolojiden yararlanarak sporu ve sporcuyu desteklerken biz sadece 3 milyon spor yapan içinden, Almanya’da 28 milyon insan spor yaparken bizde 3 milyon. Benzer nüfus sayısıan sahip olduğumuz Almanya 28 milyon spor yapan arasından yarışmacı sporcuları çıkarırken biz 3 milyon arasında aklınıza gelecek her türlü şampiyonlukları istiyoruz. Yani şapkadan tavşan çıkarmaya uğraşıyoruz. Uzun soluklu projeleri hayata geçireceğimize çok başarılı olamadığımız için kısa süreli çözümler üzerine çalışıyoruz. Hatta devşirmelere yöneliyoruz.

(NTV)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Urfaspor şov yaptı: 3-0

Urfaspor şov yaptı: 3-0

Kurumsal

İçerikYukarı Çık