Ana Sayfa Teknoloji TÜRK TELEKOM'DAN İNTERNET ERİŞİMİNİN KESİLMESİ AÇIKLAMASI

TÜRK TELEKOM'DAN İNTERNET ERİŞİMİNİN KESİLMESİ AÇIKLAMASI

"Dün gece yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır"

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2012 Cumartesi 19:04
TÜRK TELEKOM'DAN İNTERNET ERİŞİMİNİN KESİLMESİ AÇIKLAMASI
Türk Telekom açıklamasında, dün gece yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklığın bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olduğu belirtilerek, ''Ancak teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır'' denildi.


Türk Telekom tarafından internet erişimi sorununa ilişkin yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:''Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz. Türkiye'nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 kilometre fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye'nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye'nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.'' AA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star