Ana Sayfa Kültür/Sanat Türkçe'nin Çocuklarından Sünnet Olan Akranları Muhammed'e Sürpriz Ziyaret

Türkçe'nin Çocuklarından Sünnet Olan Akranları Muhammed'e Sürpriz Ziyaret

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Türkçe Olimpiyatları kapsamında Şanlıurfa'ya gelen 20 farklı ülkeki Türk okullarından 50 öğrenci, sabah kahvaltısını OSM Ortadoğu Hastanesi'nde yaptı.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 09:37
Türkçe'nin Çocuklarından Sünnet Olan Akranları Muhammed'e Sürpriz Ziyaret
Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Türkçe Olimpiyatları kapsamında Şanlıurfa'ya gelen 20 farklı ülkeki Türk okullarından 50 öğrenci, sabah kahvaltısını OSM Ortadoğu Hastanesi'nde yaptı. Hastanede sünnet olan Muhammed Nur Gümüş'ü ziyaret eden konuk öğrenciler, hasta yakınları ve hastane çalışanları ile bol bol fotoğraf çekti.

Başhekim İbrahim Halil Baysal, fedakar Anadolu insanının gayretleri ile yeni bir dünya kurulduğunu belirterek öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Daha sonra söz alan GAP Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Süngü, kendisinin de Gürcistan'daki Türk okulunun kurucuları arasında yer aldığını aktardı. Süngü'nün, bu okuldan gelen Giorgi'nin de misafir grup arasında yer aldığını söylemesi salondan büyük alkış aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hasan Kaplan da, stadyumda yapılan gösteriden çok etkilendiğini söyleyerek öğrencileri kutladı. Konuşmaların ardından öğrenci ve öğretmenlere, üzerinde Balıklıgöl resmi bulunan plaketler takdim edildi. Toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından bazı öğrenciler hasta ziyareti yapmak istediğini belirtince Gürcistan, Kenya, Mali ve Filandiya'dan gelen öğrenciler hastanede sünnet olan Şanlıurfalı Muhammed Nur Gümüşçü'nün adasına giderek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Farklı renkteki çocukları karşısında görünce şaşıran Şanlıurfalı Muhamed Nur Gümüşçü de: "Ben sizi akşam televizyondan izlemiştim. Çok güzeldi. " dedi. Öğrencilere sarılan Muhammmed Nur Gümüş'ün annesi de, "Yanımda hiçbir şey yok ama ben size bu tesbihi hediye edeyim. " diyerek sürekli çektiği tespihini Filipinlerden gelen öğrenciye hediye etti.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık