Ana Sayfa Urfa Haberleri "TÜRKİYE 2. ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI KONGRESİ"

"TÜRKİYE 2. ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI KONGRESİ"

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Bölge'de tarımın her türlüsünün yapılmasına uygun ortamın bulunduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2012 Çarşamba 06:27

Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, GAP İdaresi Başkanlığı ile Harran Üniversitesi (HRÜ) tarafından düzenlenen ''Türkiye 2. Zeytin ve Zeytinyağı Kongresi'' Osmanbey Yerleşkesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapıldı.


Burada bir konuşma yapan Vali Güvenç, bu tür kongrelerde tartışarak sektörü daha ileriye taşımanın yollarını aramaları gerektiğini belirtti.


Söz konusu toplantının Şanlıurfa'da düzenlenmesinin memnuniyet verici bir durum olduğunu ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:


''Bölgede tarımın her türlüsünün yapılmasına uygun şartlar var, bunun için üniversitenin yaptığı bilimsel çalışmalar çok önemli. Çiftçi, hangi ürünün nerede daha fazla verim vereceğini araştırıp ona göre tarlasına verimli ürünü ekmeli.''


Etkinlikte Harran Üniversitesi Müzik Bölümü Öğrencileri tarafından katılımcılara, Urfa Türküleri'nden oluşan bir konser verildi.


Kongreye, GAP Bölge Kalkıma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli ile davetliler katıldı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık