Ana Sayfa Urfa Haberleri TÜRKİYE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

TÜRKİYE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

Aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu birçok şehirde elektrik kesintisi yaşanıyor. Saat 10:36 itibariyle TEİAŞ elektrik hatlarında yaşanan sıkıntı nedeniyle ülkenin nerdeyse tamamı karanlığa gömüldü.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2015 Çarşamba 02:25
TÜRKİYE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

Başta Şanlıurfa, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olmak üzere yurdun pek çok ilinde elektrik kesintileri halen yaşanırken Türkiye’de sadece Van’da elektrikler kesilmedi sebep ise İran’dan elektrikleri alıyor.

Aralarında İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Kocaeli, Samsun Bursa Eskişehir, Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın da bulunduğu illerde peş peşe elektrik kesintileri yaşanıyor. Kesintiye neyin yol açtığı bilinmiyor..

Elektrik kesintisi nedeniyle İstanbul ve Ankara, İzmir ve Antalya’da metro ve tramvay seferlerinin yapılamadığı bildirildi.

 Türkiye genelinde yaşanan Enerji kesintilerine yönelik açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: “Sebebini Henüz Bulamadık" diyerek şunları belirtti.

 Yıldız Konuşmasında Kesintilerin nedeninin henüz tespit edilemedi. Teknik bir gerekçe ile mi yoksa üzerine bir manipülasyon, bir oynanama mı oldu, işletme hatasından mı kaynaklandı yoksa siber bir yapıdan mı kaynaklanıyor. Şu anda söylemek için erken. Birçok birim itibarıyla buna bakıyoruz. Bunlar da ihtimal dışında değil diyemeyiz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star