Ana Sayfa Urfa Haberleri TÜRKİYE KARIŞTI,HER İLDE OLAYLAR ÇIKTI!

TÜRKİYE KARIŞTI,HER İLDE OLAYLAR ÇIKTI!

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde kobani'ye destek eylemleri adı altında kalabalık bir grup tünel girişini trafiğe kapattı. Araçlara taşlı sopalı saldırılar gerçekleşti. Bazı kamu araçlarının yakıldığı bildirildi. Polis eylemcileri kontrol altına almaya çalışıyor.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2014 Salı 19:46
TÜRKİYE KARIŞTI,HER İLDE OLAYLAR ÇIKTI!

Ayrıca, İzmir, İstanbul, Antalya, Ankara, Adana, Çanakkale, Siirt, Şırnak, Mardin, Batman, Muş Erzurum, Ağrı Hatay, Hakkâri, Iğdır, Bingöl, Eskişehir, Muğla, Malatya, Bursa, Mersin, Denizli, Tunceli, Diyarbakır, Elazığ, Kocaeli ve Burdur'da Kobani'ye destek gösterilerinde olaylar çıktı.

Çeşitli kentlerinde, IŞİD'e tepki bahanesiyle izinsiz gösteri düzenleyen gruplar, bazı araçlar, banka şubeleri ve iş yerlerine zarar verdi.

29 İLDE KOBANİ PROTESTOLARINDA YAŞNANALARDAN ÖNE ÇIKANLAR:

Yurdun bazı illerinde, terör örgütü IŞİD'e tepki bahanesiyle izinsiz gösteri düzenleyen gruplar, taşkınlık yaptı. İzmir'de Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP), Kobani (Ayn el-Arap) kentinde durumun acil olduğu açıklaması ve "sokağa çıkma çağrısını" bahane eden grup, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde toplandı. Burada, IŞİD'i protesto eden dövizler taşıyan ve slogan atan grup, Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca yürüdü. Yürüyüş sırasında grup içinde yer alan ve yüzlerini maskeyle gizleyen bazı kişilerin, çevredeki bankaların camlarını kırdığı görüldü. Basın açılması yapan grup, daha sonra dağıldı.Bunun yanında, bir grup da Karabağlar ilçesi Eskiizmir semtinde izinsiz gösteri düzenledi. Göstericilerin taşlarla saldırdığı bir belediye otobüsünün camları kırıldı.

İSTANBUL

İstanbul'da dün akşamdan beri devam eden olaylar nedeniyle 5 otobüs tamamen yakılırken, 8 otobüsün de camları kırılarak hasar gördü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star