Ana Sayfa Türkiye TÜRKİYE SINIRINDAKİ PKK BAYRAĞI TEPKİYE YOL AÇTI

TÜRKİYE SINIRINDAKİ PKK BAYRAĞI TEPKİYE YOL AÇTI

Suruç İlçesi'nin karşısında bulunan ve yoğun olarak Kürt nüfusun yaşadığı, Ayn-el Arap kasabasının yüksek bir tepesine dikilen PKK ile bağlantılı Tev- Dem adlı yapılanmaya ait bayrak tepkiye yol açtı.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2012 Çarşamba 12:57
TÜRKİYE SINIRINDAKİ PKK BAYRAĞI TEPKİYE YOL AÇTI
Suruç İlçesi'nin karşısında bulunan ve yoğun olarak Kürt nüfusun yaşadığı Halep'in Kobani İlçesi'nin Ayn-el Arap kasabasının yüksek bir tepesine dikilen PKK ile bağlantılı Tev- Dem adlı yapılanmaya ait bayrak tepkiye yol açtı.

İç karışıklığın sürdüğü Suriye'nin, Türkiye sınırındaki Ayn-el Arap kasabasının yüksek bir tepesine, PKK ile bağlantısı bulunan Tev- Dem adı verilen 'Demokratik Toplum Hareketi' oluşumuna ait sarı- kırmızı- yeşil renkli bayrak dikildi.

İlk bakışta PKK bayrağı olduğu sanılan, ancak yapılan araştırmada Tev- Dem'e ait olduğu ortaya çıkan Türkiye sınırına 1 kilometre uzaklıktaki bayrak, görenlerin tepkisine neden oldu. 2'nci Hudut Taburu askerlerinin koruduğu sınırın Türkiye tarafında bulunan Suruç'un Mürşitpınar Köyü'nde yaşayanlar, çıplak gözle gördükleri PKK bağlantılı oluşumun bayrağını Suriye'deki otorite boşluğunun göstergesi olarak yorumladı. PKK ile bağlantılı Tev- Dem adlı oluşumun Halep'in Kobani İlçesi'nde sözde kontrol noktaları oluşturduğu da ileri sürüldü.


PINARBAŞI SALDIRGANLARININ GELDİĞİ NOKTA

Öte yandan, geçen ay Kayseri'nin Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen canlı bomba saldırısını gerçekleştiren 2 PKK militanın, PKK bağlantılı oluşumun bayrağını diktiği bölgeden Türkiye'ye giriş yaptıkları ortaya çıkmıştı.

DHA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık