Ana Sayfa Urfa Haberleri TÜRKİYE ZALİME 'SİYONİST KATİLSİN' DİYEN TEK ÜLKEDİR

TÜRKİYE ZALİME 'SİYONİST KATİLSİN' DİYEN TEK ÜLKEDİR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İsrail'in Gazze'ye yönelik yaptığı saldırıları kınayarak, Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu ve mazlumun yanında olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2014 Pazar 05:00
TÜRKİYE ZALİME 'SİYONİST KATİLSİN' DİYEN TEK ÜLKEDİR

Zalime yumuşak sözlerle yaklaşılmadığını belirten Bakan Çelik, "Türkiye, zalime yumuşak sözlerle değil; katilsin sen ve siyonistsin, siyonist katilsin diyen tek ülkedir" dedi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, akşam saatlerinde seçim bölgesi Şanlıurfa'ya geldi.

Bakan Çelik, GAP Havalimanı'nda protokol üyeleri ve partililer tarafından karşılandı. Bakan Çelik, daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği iftar yemeğine katılmak üzere Şehitlik Çamlık'a geçti. İftara Bakan Çelik'in yanı sıra; Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri Seyit Eyyüpoğlu, Mahmut Kaçar, Abdulkerim Gök, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı.İftar yemeğinin ardından konuşan Bakan Faruk Çelik, İslam ülkelerinin Türkiye'den birşeyler beklediğini söyledi.

Bakan Çelik, "İsrail'in saldırılarını ibretle izliyorsunuz. Bunların son bulmasının yolu güçlü bir Türkiye'den geçiyor. Türkiye'de güçlü olmadığı sürece, bu meselelerin çözümü çok zor ve adeta mümkün değil. Çünkü dünyanın ister batı, ister ortadoğu kesimine giden herkes Türkiye'den birşey bekliyor."'DÜŞMANI TİTRETEN BİR ÜLKE OLMALIYIZ'Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olması gerektiğini savunan Bakan Faruk Çelik, şöyle konuştu: "Türkiye daha güçlü olmalı, hem yardımı daha da arttıran ülke olmalı ve hemde haksızlıkların karşısında gücünden dolayı düşmanı titreten bir ülke olmalıyız. Türkiye bugün, sözüyle en çok bu haksızlıklara müdahil olan ve engellenmesi için sesini yükselten bir ülkedir, adeta tek ülkedir. Ama hiçbir zaman da zalime yumuşak sözlerle değil; katilsin sen ve siyonistsin, siyonist katilsin diyen tek ülkedir. Bu, belki Netanyahu'da fazla bir uyanış meydana getirmeye bilir, bombalarla yatıp kalkanlara birşey uyandırmaya bilir, ama bütün İslam aleminde ve dünya insanlığında bu haykırışın karşılığı var. Bir gün, bu tepeden halkları idare ettiğini zannedenler, halkların ayağa kalkmasıyla halkların sedası altında boğulacak."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık