Ana Sayfa Güncel 'Türkiye’de Bizi Fuhuşa Zorladılar’

'Türkiye’de Bizi Fuhuşa Zorladılar’

Güney Afrikalı kızın İstanbul'da fuhuşa zorlandığını iddia etmesi ülkede büyük ses getirdi

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2012 Pazartesi 01:57
'Türkiye’de Bizi Fuhuşa Zorladılar’
Güney Afrika’nın Pretoria kentinde yaşayan 19 yaşındaki dansçı İmogan Adams’ın gösteri bahanesiyle İstanbul’a götürülerek fuhuşa zorlandığını iddia etmesi ülkede büyük ses getirdi. Adams’ın iddiaları ülkenin önde gelen gazetelerinin manşetlerinde yer aldı. İstanbul’da yaşadıklarını “Tam bir cehennemdi” diye anlatan genç kız, “Bizden istedikleri gerçekten iğrençti.

Başta dans etmek için altı aylık bir sözleşme imzaladık. Ancak oraya gittiğimizde zorla başka bir metin imzalattılar. Bu sözleşmeye göre programlardan sonra izleyicileri ‘ağırlamamız’ isteniyordu. Ancak gelen erkekler bize dokunmak ve seks yapmak istiyordu. Buna zorlandık. Ailelerimizle haberleşmemizi engelliyorlardı. Ayrılmak istediğimde 30 bin rand (yaklaşık 7 bin 500 TL) tazminat ödemem gerektiğini söylediler. Anlaşmaya göre, ayda 6 bin rand (yaklaşık 1300 TL) alacaktık. Ancak sağlık sigortası, barınak bahaneleriyle 4 binini (yaklaşık 900 TL) ödemiyorlardı. Erkeklerle birlikte olmayı reddettiğimiz her seferinde bize dayak ve kaba muamele yapıldı” dedi. Adams, İstanbul’da çok sayıda Güney Afrikalı kızın bu şekilde tutulduğunu da öne sürdü.

‘İddia gülünç’

Adams’ı İstanbul’a getiren RT Concerts isimli organizasyon şirketinin sahibi Tanya van Rie ise “Böyle bir şeyi asla yapmayız. Benim kızım da şu anda böyle bir organizasyona katılıyor. Zaten Türkiye’de insan kaçakçılığı nedeniyle çok sıkı önlemler var. Bu kızlar sürekli takip altında. İddialar gülünç” diye konuştu.(VATAN)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık