Ana Sayfa Güncel Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi

Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yararlanıcısı olduğu "Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi"nin Kayseri ili bilgilendirme toplantısı Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2011 Perşembe 08:38
Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yararlanıcısı olduğu "Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi"nin Kayseri ili bilgilendirme toplantısı Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Şube Müdürü Mehmet Şahin'in açılış konuşmasını takiben, MEB Projeler Kooordinasyon Merkezi Başkanlığından Dr. İsmail Demir ve Ekip Lideri Paul Weide projenin amacı, faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Bu Projenin de içerisinde yer aldığı 'Hayat Boyu Öğrenme Operasyonu'nun genel hedefi, uygun ve kapsamlı 'Hayat Boyu Öğrenme' stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasının desteklenmesidir. Operasyonun toplam bütçesi 15 milyon Avro.

Projenin amacı, her tür öğrenmeye değer vermek üzere tasarlanmış bir sistem kapsamında, istihdam fırsatlarının artırılması için bireylerin eğitime erişimlerinin desteklenmesi, AB uygulamaları doğrultusunda Hayat Boyu Öğrenme perspektifleri temelinde bir kurumsal çerçeve ve kapasite oluşturulmasıdır. Faaliyetleri Türkiye'de 12 NUTS II bölgesinde 43 ili kapsayan Proje, İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesindeki Kayseri, Erzurum ve Şanlıurfa bölgesel koordinasyon ofisleri aracılığıyla yürütülecek."

Kayseri Bilgilendirme Toplantısına Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı pilot kurumlar, Erciyes Üniversitesi bünyesindeki pilot kurumlar, İşkur İl Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşları, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ konfederasyonlarının temsilcileri katıldı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık