Şanlıurfa

Ana Sayfa Urfa Haberleri Türkmen Derneği'nden Köy Okuluna Kütüphane

Türkmen Derneği'nden Köy Okuluna Kütüphane

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, Karacadağ Türkmen Derneği üyeleri Çığrık Köyü'nde bulunan Rauf Mumcu İlköğretim Okulu'na 1500 kitap bulunan kütüphane kurdu.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2012 Salı 16:42
Türkmen Derneği'nden Köy Okuluna Kütüphane
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde,Karacadağ Türkmen Derneği üyeleri Çığrık Köyü'nde bulunan Rauf Mumcu İlköğretim Okulu'na 1500 kitap bulunan kütüphane kurdu.

Merkezi Şanlıurfa'da bulunan; kültürel ve sosyal yaşama katkı sunmak amacıyla çalışmalar yürütenKaracadağ Türkmen Derneği,Siverek'in Çığrık Köyü Rauf Mumcu İlköğretim okuluna yaptırdığı modern kütüphane düzenlenen törenle açıldı. Köy okulunda düzenlenen töreneSiverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Lütfü Balkır, dernek üyeleri ve köy sakinleri katıldı. Törende konuşan Karacadağ Türkmen Derneği Başkanı Nusret Kaya, amaçlarının bölgedeki okulların kütüphane ihtiyacını karşılamak olduğunu belirtti. Kaya, "Çocuklarımızın eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve okuma alışkanlığını kazanmaları için 1300 öğrencisi bulunan aynı zamanda taşımalı eğitim merkezi konumundaki okulumuza bir kütüphane kurduk. Kütüphanenin 1500 kitabı, masaları ve diğer gereçleri derneğimiz bütçesinden karşılandı. Önümüzdeki günlerde ilçemizde ihtiyaç duyan köy okullarının kütüphane eksiğini gidermek için çalışmalarımız sürecek" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Lütfü Balkır da katkılarından dolayı dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı yapıldı ve ana sınıfında eğitim gören öğrencilereOyuncak dağıtıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star