Ana Sayfa Güncel TÜRKSAT, TELEVİZYON VE RADYO FREKANSLARINI DEĞİŞTİRİYOR

TÜRKSAT, TELEVİZYON VE RADYO FREKANSLARINI DEĞİŞTİRİYOR

Türksat’tan yapılan açıklamada, daha önceden ramazan ayı nedeniyle ertelenen, 4A uydusuna yapılacak kanal geçişlerinin 17 Eylül’ü 18 Eylül’e bağlayan gece yarısı yapılacağı bildirildi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 17:44
TÜRKSAT, TELEVİZYON VE RADYO FREKANSLARINI DEĞİŞTİRİYOR

Türksat A.Ş.’den Türksat 4A’ya kanal geçişlerinin yapılacağına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Türksat 4A’ya geçiş yapacak olan televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri, 17 Eylül’ü 18 Eylül’e bağlayan gece yarısı yapılacak.

Buna göre, Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak, yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500′ün üzerine çıkacak.

Türksat kanal güncelleme sistemi ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecek. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye ediliyor. Türksat kanal güncelleme sistemine uyumlu uydu alıcılarının listesine, kurumuninternet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Diğer uydu alıcıları içinse, “şebeke taraması” yapılacak. Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkanı sunuyor.

Türksat, daha önce 14 Temmuz olarak açıkladığı televizyon frekans değişikliklerini, Ramazan ayı nedeniyle yayıncı ve vatandaşlardan gelen talep sebebiyle ertelendiğini açıklamıştı.

TKGS nedir?

TKGS, uydu alıcılarının ihtiyaç duyduğu tüm kanal bilgisinin Türksat tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

kaynak:imctv.com.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star