Ana Sayfa Urfa Haberleri TUTUKLU MİLLETVEKİLLERİNİN TAHLİYE TALEBİ

TUTUKLU MİLLETVEKİLLERİNİN TAHLİYE TALEBİ

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesine tahliyelerine ilişkin yapılan başvurunun ardından mahkeme, Şanlıurfa KCK Davasında tutuklu yargılanan İbrahim Ayhan ve Mardin KCK davasında tutuklu yargılanan BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ın tahliye talebini reddetti Mahkeme, oy çokluğu ile milletvekillerinin tutukluluklarının devamına karar verdi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013 Pazartesi 05:33
TUTUKLU MİLLETVEKİLLERİNİN TAHLİYE TALEBİ

iyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesine tahliyelerine ilişkin yapılan başvurunun ardından mahkeme, Şanlıurfa KCK Davasında tutuklu yargılanan BDP ŞanlıurfaMilletvekili İbrahim Ayhan ve Mardin KCK davasında tutuklu yargılanan BDPMardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ın tahliye talebini reddetti.

CHP'li Milletvekili Mustafa Balbay'ın Anayasa Mahkemesinin kararı üzerineİstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince tahliye edilmesinin

ardından avukatlarınca tahliye edilmeleri için başvuru yapılan tutuklu Milletvekilleriİbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım'ın dosyaları savcılıkça incelendi.

Mahkeme, savcının terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyonda yakalanan ve 5 Ekim 2010 yılından bu yana "silahlı terör örgütüne üye olduğu" gerekçesiyle yargılanan Milletvekili Ayhan ve terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyonda yakalanan, 15 Şubat 2010 yılından bu yana "Terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılanan milletvekili Yıldırım ile ilgili tutuklulukta geçirdiği süre ve seçilme hakkını ihlalini gerekçe göstererek tahliyesine karar verilmesi yönünde sunduğu mütalaayı ve avukatlarının tahliye taleplerini inceledi.

Mahkeme, Mardin E Tipi Cezaevinde tutuklu sanık Gülser Yıldırım ve DiyarbakırD Tipi Cezaevinde tutuklu İbrahim Ayhan'ın tahliye talebini reddederek, oy çokluğu ile tutukluluklarının devamına karar verdi

kaynak:haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık