Ana Sayfa Urfa Haberleri TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN ÇOCUKLARINA GİYSİ YARDIMI

TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN ÇOCUKLARINA GİYSİ YARDIMI

ŞANLIURFA Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü tarafından ortak düzenlenen program kapsamında, Şanlıurfa Kapalı Cezaevi'ndeki ihtiyaç sahibi 150 tutuklu ve hükümlünün çocuklarına giysi yardımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 07:17
TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN ÇOCUKLARINA GİYSİ YARDIMI

Savcılık, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü; suç işledikten sonra cezaevine giren ve ekonomik durumları iyi olmadığı için ailelerine bakamayan tutuklu ve hükümlülerin talebi doğrultusunda yakınlarına destek olma kararı aldı. Bu kapsamda yapılan araştırmada Şanlıurfa Kapalı Cezaevi'nde tutuklu ve hükümlü olarak bulunan 150 mahkumun yakınlarının ihtiyaç sahibi olduğu saptandı. Yapılan tespit ardından 150 mahkumun çocuk ve eşlerine kışlık giysi yardımı alındı ve kıyafetler düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. DSİ Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, bürokratlar ile tutuklu ve hükümlülerin yakınları katıldı.

Törende konuşan Başsavcı Mustafa Yalçın, cezaevine girenlerin toplumdan dışlanmaması gerektiğini belirterek, "Bilerek veya bilmeyerek suç işleyen insanlarımızı tekrar topluma kazandırmak için Türkiye İş Kurumu aracılığıyla açılan kursularda eğiterek meslek sahibi yapıyoruz. Bugün de maddi durumu iyi olmayan bu arkadaşlarımızın yakınlarını sevindirmek için kışlık giysi yardımı yapıyoruz" dedi. Konuşmaların ardından tutuklu ve hükümlü yakınlarına, içerisinde kışlık giysi bulunan poşetler dağıtıldı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık