Ana Sayfa Urfa Haberleri TUTUKLULARA,DAVULLU VE ZURNALI MORAL

TUTUKLULARA,DAVULLU VE ZURNALI MORAL

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Şanlıurfa Gençlik Merkezleri, anlamlı bir ziyaret gerçekleştirerek Şanlıurfa E tipi Kapalı ceza evini ve çocuk ceza evini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 08:26
TUTUKLULARA,DAVULLU VE ZURNALI MORAL

Şanlıurfa Gençlik Merkezinin gerçekleştirdiği ziyarette, Mahkûmlarla sohbet edilip sorunları konuşuldu. Mahkûm kardeşlerini zor günlerinde yalnız bırakmayan Gençlik Merkezi Çalışanları, mahkûmların sıkıcı ve zor geçen günlerine renk kattı. Şanlıurfa Gençlik Merkezinin Halk Oyunları ekibi ile mahkûm kardeşlerimize Şanlıurfa yöresine ait Halk Oyunları gösterisi yaparak mahkûm kardeşlerimize güzel bir zaman geçirdiler.  Gösterinin başında biraz çekimser davranan mahkûm kardeşlerimiz ile görevli arkadaşlar da Halk Oyunları ekibimize eşlik ettiler. Bu ziyaretin hem mahkûmların hem de cezaevinde çalışan personellerin sosyalleşmesi adına ne kadar kayda değer bir ziyaret olduğunu da gösterdi.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil Alp ise: “Gençlerin ablası Sayın Vali Yardımcımız Aylin Kırcı Duman ve İl Müdürümüz Ertuğrul Yıldız’ın destekleri ve her zaman yanımızda olmaları nedeniyle, Şanlıurfa Gençlik Merkezi olarak son 2 yıldır hep Türkiye’de ilkler imza attık. Yaptığımız birçok proje Bakanlığımız tarafından örnek gösterildi. Bunun yanında bazı uygulamalarımızda başka illerdeki gençlik merkezleri tarafından uygulandı. Tabi bunlar Şanlıurfa’mız adına gurur verici olup desteklerinden dolayı Vali Yardımcımız Aylin Kırcı Duman ve İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’a tüm çalışanlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yine Gençlik Merkezi Çalışanları ve Halk oyunları ekibimiz bir ilke imza atarak, ceza evindeki mahkûm kardeşlerimizi ziyaret etmek ve orada dört duvar arasında yaşamlarını sürdürmek zorunda olan gençlere etkinlik düzenlemek bizlere mutluluk verici bir olaydı. Onların dertlerini dinleyerek onlara bir nebze de olsa huzur vermek bizleri sevindirdi. Samimi ortamda kader mahkûmlarımızla muhabbet edip, onlara güzel bir gün yaşatmak tarif edilemez bir duygu oldu.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık