Ana Sayfa Urfa Haberleri TWİTTER'DA MELİH GÖKÇEK SKANDALI

TWİTTER'DA MELİH GÖKÇEK SKANDALI

Melih Gökçek, Twitter hesabından kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü bir üniversite öğrencisinin telefon numarasını yayımladı.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2012 Salı 16:54
TWİTTER'DA MELİH GÖKÇEK SKANDALI
Öğrencinin kişisel bilgilerini teşhir eden Gökçek, “Hele şu hakaret eden kişinin adresinin tespiti için kanun bir çıksın, ondan sonra klavye kahramanlarının halini görürsünüz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter hesabından kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü bir üniversite öğrencisinintelefon numarasını yayımlaması yankı uyandırdı. Twitter’da 260 binin üzerinde takipçisi bulunan Gökçek’in, öğrencinin numarasını vermesinin ardından “#teshircimelih” etiketi altında listelenen çok sayıda tepki mesajı geldiği görüldü.

Gökçek’in kişisel bilgilerini teşhir ettiği Ayşegül Avcı’ya yönelik bu mesajların orijinalinde telefon numarasının tamamı görülebiliyor.

Melih Gökçek bu davranışını protesto eden çeşitli kullanıcılara verdiği yanıtlarla da teşhirciliği savundu. Gökçek “O kızın söylemleri yanlış, ama sizin de telefon numarasını paylaşmanız TCK 136’ya göre suç değil mi?” diye soran bir kullanıcıya şu yanıtı verdi:

“Niye suç olacak? Telefon açtım cevap vermedi. Acaba telefon onun mu değil mi diye test ettim.”

Gökçek bir başka kullanıcının konuyla ilgili mesajını da şöyle yanıtladı (Yazım yanlışları Gökçek’e ait. Kendisi yanlışların iPad kullanmasından kaynaklandığını öne sürüyor):

“Benim 118'den aldığım telefonu isteyen herkez alamaz mı? Biraz mantıklı olmayı öğrenmelisiniz. Sen de terbiyesizlik edersen aynı sekilde muhatap bulursun.”

Gökçek Twitter’daki bütün takipçilerinin görebildiği mesajlarında da internet üzerinden “hakaret edenlerin” adres ve kimlik tespitinin yapılmasına ilişkin kanunun çıkmasını beklediğini yazdı:

“BUGÜN İDEOLOJİK BİR GRUP AKİLLARİNCA KAMPANYA ACTILAR VE CEVAPLARINI ALIP YERLERİNDE KALAKALDILAR:)BU ONLARA DERS OLSUN. BUNDAN BÖYLE DEVKİM HAKARET EDERSE DERSİNİ ALIR VE KENDİNİ HUKUK KARŞISINDA BULUR. KLAVYE KAHRAMANLARININ BU KAHRAMANLIKLARI KANUN ÇIKANA KADAR. SANAL ALEMİ VE DE ÖZELLİKLE TWİTTERI, ADINI VE ADRESİNİ BİLE YAZMAKTAN KORKARKEN, UCUZ KAHRAMANLIK YAPANLARA BIRAKMAYACAĞIZ. İYİ GECELER”

Bir başka mesajında ise şunları söyledi:

“NASIL iktidarı bunların elinden şoke şoke aldık. Halk dogruları gördü. Sosyal medyada da yaya kalacaklar. Hele su hakaret eden kisinin adresinin tesbiti icin bir kanun çıksın. Siz ondan sonra klavye kahramanlarının halini görürsünüz. Az sabır:)”

Bazı kullanıcılar #teshircigökcek etiketi altında gönderdikleri mesajlarında kendisine “pampiş” diye bir sıfat uyduran Hilal Cebeci’nin kendisini, Melih Gökçek’in ise başkalarını teşhir ettiğini yazdı.

Gökçek’in Twitter hesabındaki profil bilgisinde şunlar yazılı: “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı. Birbirimize hakaret etmeden her şeyi korkmadan tartışmalıyız. İşte demokrasi budur…”


Kaynak: 5.muhalifgazete.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık