Ana Sayfa Urfa Haberleri ÜÇÜZLERİN AİLESİNE DEVLET DESTEĞİ

ÜÇÜZLERİN AİLESİNE DEVLET DESTEĞİ

Şanlıurfa’da üçüz bebekleri olanBeştaş ailesine devlet sahip çıkarak aileye sosyal ekonomik destek bağlandı.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2015 Perşembe 04:50
ÜÇÜZLERİN AİLESİNE DEVLET DESTEĞİ

Şanlıurfa’da üçüz bebekleri olanBeştaş ailesine devlet sahip çıkarak aileye sosyal ekonomik destek bağlandı.

 

Üçüz bebekleri olduktan sonra işten çıkartılan ve bebeklerine bakmakta güçlük çeken Beştaş çiftine devlet sahip çıktı. Yerel medyada "Üçüz çocukları oldu mama alacak paraları yok" başlığıyla çıkan haberlerin ardından Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün talimatıyla; Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü inceleme başlattı.

 

Konuyla alakalı sosyal inceleme başlatan Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Beştaş ailesine sosyal ekonomik destek bağlandı. Bu zor zamanlarında devletin yanlarında olduğunu bilmenin kendilerini iyi hissettirdiğini ifade eden Baba İsmail Beştaş, "Başta Valimiz İzzettin Küçük ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz olmak üzere duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

İsmail ve Serap Beştaş çiftinin evliliklerinin üçüncü yılında üçüz çocukları olmuş, baba İsmail Beştaş bronşit tehlikesi geçiren çocuklarının tedavisi için sık sık izin aldığı gerekçesiyle işten çıkartılmış ve maddi yetersizlik nedeniyle çocuklarına bakmakta güçlük çekiyordu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık