Ana Sayfa Spor UEFA endişesi!

UEFA endişesi!

HTSPOR Yazarı Meriç Müldür yazdı...

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2011 Çarşamba 11:14
UEFA endişesi!
Şampiyonlar Ligi’nde yarın çekilecek grup kuraları öncesi her ne kadar ihraç kararına pek ihtimal verilmese de F.Bahçe tedirgin... Yönetim, transfer için çıkacak kararı bekliyor. Başmüfettiş Cornu’nun görüşleri ürkütüyor

UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu’nun önceki gün İstanbul’a gelip şike soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk ile görüşmesi kamuoyunda heyecan yaratırken, 1.5 saat süren zirvenin detayları hakkında tatmin edici bir açıklama yapılmamıştı.

UEFA’nın, şike konusundaki en tecrübeli ismini Türkiye’ye göndermesi büyük yankı uyandırmış, “Takımlarımız Avrupa kupalarından men edilebilir” iddiaları ortaya atılmıştı.

AYDINLAR: BİLGİ AMAÇLI GELDİ
Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, “UEFA sadece bilgi amaçlı geldi. El koyma yok. UEFA rapor hazırlamayacak” şeklinde kısa bir açıklamada bulunmasına rağmen bu ifadeleri de tatmin edici bulunmadı. Cornu’nun, Şampiyonlar Ligi kura çekiminin hemen öncesinde ülkeye gelişinin manidar olduğu, son derece kritik iki güne girildiği, temsilcilerimizin Avrupa kupalarından men edilme olasılığının yükseldiği ileri sürüldü.

TEREDDÜTLERİ VAR
Cornu-Berk buluşmasının detayları ise ancak dün gün yüzüne çıkmaya başladı. HABERTÜRK’ün ulaştığı bilgiler, takımlarımız için şu aşamada korkulacak bir durum olmadığı yönünde. Ama sadece şimdilik. Çünkü UEFA’nın başmüfettişi ülkemizden tereddütlü ayrıldı.

RÜZGARI BİLE YETTİ
Pierre Cornu, İstanbul’da sadece 1 gün kaldı. Hepimizi korkutmak için de rüzgarı bile yetti. Ama anlaşılan şimdilik endişe edilecek bir durum yok. Temsilcilerimiz için Avrupa kapıları şu aşamada kapanacak gibi gözükmüyor. Çünkü soruşturmadaki gizlilik sürüyor. Ortadaki deliller de UEFA’nın Türk takımlarını Avrupa kupalarından dışlaması için yeterli bulunmuyor. Elbette bu durum bugünler için geçerli. Tüm delillerin ortaya çıkmasının ardından yarınların ne getireceği şüpheli.

TÜM BELGELERİ GÖREMEDİ
UEFA Başmüfettişinin İstanbul ziyaretinde edindiği bilgiler, Futbol Federasyonu’nun şike davasında iddianameyi bekleme kararının yerinde olduğunu vurgular nitelikte. Öncelikle dosyanın gizliliği nedeniyle belgeler Pierre Cornu’ya da gösterilmedi. Ama mevcut belgeler, bilgiler, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’in ifadeleri, Pierre Cornu’nun kafasında soru işaretleri uyandırdı.

"POLİS BOŞA KONUŞMAZ"
Cornu, Mehmet Berk ile görüşmesinde gizliliğin kaldırılmasını talep etti, ancak bunun imkansız olduğu yanıtını aldı. Bunun üzerine de “Keşke gizliliği kaldırsaydınız da federasyon karar verseydi” ifadesini kullandı. Cornu, federasyon yetkilileri ile yaptığı görüşmede ise en can alıcı sözlerini sarfetti: “19 maçta şike tespit edildiği söyleniyor. Polis boşa konuşmaz!” Şampiyonlar Ligi’nde gruplar yarın belirlenecek.

GÖZLER UEFA'DA
Fenerbahçe’nin kaderinin de bugün belli olması bekleniyor. Sarı-Lacivertli yönetim de tedirgin. Her ne kadar bugün için Avrupa’dan men kararı beklenmese de kimse acı bir sürprizle karşılaşmak istemiyor. Fenerbahçe yönetimi transferi de bugün gelecek habere göre şekillendirecek. Yani bugün gözümüz kulağımız UEFA’da olacak.

CORNU’DAN 3 KRİTİK UYARI

1- Savcı Mehmet Berk’ten soruşturmanın gizliliğinin kaldırılmasını talep etti, ‘imkansız’ olduğu yanıtını aldı.

2- Bunun üzerine “Keşke gizliliği kaldırsaydınız da Futbol Federasyonu bir karar verseydi” diye serzenişte bulundu.

3- TFF yetkililerine ise can alıcı bir tespit yaptı: 19 maçta şike tespit edildiği söyleniyor. Polis boşa konuşmaz.(habertürk)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star