Ana Sayfa Spor "UEFA Türk Şampiyonunu Kovdu"

"UEFA Türk Şampiyonunu Kovdu"

Avrupa basını, Fenerbahçe'nin şike iddiaları nedeniyle Şampiyonlar Ligi'nde oynamaktan men edilmesi olayı için "Türkiye'de drama", "UEFA'nın açıklaması, Avrupa karşılaşmalarının tarihini alt üst etti", "Fenerbahçe, 25 milyon kaybetti", "Türk futbolundaki skandal", "Athletic için büyük rahatlama", "Athletic terlemeden geçti" gibi yorumlar yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2011 Perşembe 08:50
Fenerbahçe'nin şike iddiaları nedeniyle Şampiyonlar Ligi'nde oynamaktan men edilmesi, tüm Avrupa'da yankılandı. Tartışmalı gelişme, özellikle Fenerbahçe'nin yerine lige alınan Trabzonspor'un rakibi İspanyol Athletic Bilbao'nun maç yapmadan turnuvada yer alacak olması nedeniyle özellikle İspanyol medyasında büyük yankı buldu.

TELEGRAPH: "UEFA, TÜRK ŞAMPİYONUNU KOVDU"

"UEFA'nın Türk şampiyonunu Şampiyonlar Ligi'nden kovması üzerine Trabzonspor, Fenerbahçe yerini alıyor. "

Guardian: "TÜRKİYE'DE DRAMA"

-"Arsenal, Türkiye'de drama yaşanırken kazandı. Türk şampiyonu Fenerbahçe'nin, İstanbul kulübünü ve ülkesini altüst eden şike skandalının ardından bu sezondaki Şampiyonlar Ligi'nden men edildiği açıklaması, ondan sonra ne olacağına ilişkin spekülasyonları iyice alevlendirdi. "

L'EQUİPE: "Fenerbahçe 25 MİLYON KAYBETTİ"

"Fenerbahçe'nin şike nedeniyle Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi, Türkiye'nin şampiyonuna 25 milyona mal olacak. "

EL MUNDO: "TÜRK FUTBOLDA SKANDAL"

"Türk futbolunda skandal. Athletic, Türk futbolundaki şike skandalından yararlandı. () Athletic'in antrenörü memnuniyetsizliğini, "Böyle bir şey tat vermez, zevk vermez. Oynamadan kazanmak, bir hiç gibi. Oynamadan nasıl kutlayacağım' sözleriyle ifade etti. "

LA VanGUARDİA: "ATHLETİC İÇİN BÜYÜK RAHATLAMA"

"Türk ligindeki skandal sayesinde Athletic oynamadan geçti. San Mames'deki ilk maçta zar zor beraberliği yakalayabilen Athletic için büyük rahatlama. "

El Pais: "Tff, UEFA'NIN BASKILARI ÜZERİNE MEN ETTİ"

"UEFA'nın web sayfasında dün geç saatlerde yayınlanan açıklama, Avrupa karşılaşmalarının tarihini alt üst etti. () Geçen hafta mahkemelerin kararı olmadan hiçbir önlem almayacağını açıkça ortaya koyan Türk Futbol Federasyon (TFF), UEFA'nın baskılarının üzerine sonunda Fenerbahçe'nin men edilmesine kararını verdi. "

Marca: "ATHLETİC OYNAMADAN KLASİFİYE OLDU"

"Türk Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe, şike olayına karıştığı iddiası nedeniyle kıtanın en önemli turnuvasına katılmasını önleme kararının ardından Athletic oynamadan turu geçti. "

AS: "TERLEMEDEN KLASİFİYE OLDU"

"Athletic, bugün Türkiye'den terlemeden turu geçmiş olarak dönüyor. Bu sonuç, kulüp için ekonomik ve sportif bir rahatlama anlamına geliyor. "
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık