Ana Sayfa Eğitim UKÜ, GÜNEYDOĞU’DA FUARLARLA ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

UKÜ, GÜNEYDOĞU’DA FUARLARLA ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 02:26
UKÜ, GÜNEYDOĞU’DA FUARLARLA ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

UKÜ, katıldığı eğitim ve tanıtım fuarlarıyla Güneydoğulu öğrencilerle bire bir buluşuyor.  UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, bölgedeki öğrencilere ulaşabilmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, “Üniversitemiz, en fazla Güneydoğulu öğrenciler tarafından terci ediliyor” dedi.

 

Eket Fuarcılık tarafından Diyarbakır Hilton Otel’de düzenlenen‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’ açıldı. Açılışa Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Demir,  rehber öğretmenleri, okul müdür ve müdür yardımcıları ile öğrenciler katıldı. Vali Yardımcısı Mehmet Demir ve beraberindekiler, UKÜ stantını ziyaret ederek, Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım’dan üniversite hakkında bilgi aldı. Vali Yardımcısı Demir, UKܒyü çok duyduğunu ve gerek eğitim, gerekse kampus anlamında çok iyi durumda olduğunu bildiğini söyledi.

 

68 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ

 

 

UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım da, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan mükemmel bir kampüse sahip olduğunu söyledi. Yıldırım, üniversitelerine 81 ilin yanı sıra 68 ülkedenöğrenci geldiğini, bunun da çok kültürlü ve uluslararası arkadaşlık ortamı yarattığını ifade etti.

 

Yıldırım, üniversitelerinin, ÖSYM burslarının dışında ham puan, kardeş, başarı, ilk ve ikinci sıra tercih, özel paket, öğretmen çocuğu, DGS ve teşvik burs ile sabit fiyat uygulaması gibi imkanlar sunduğunu belirtti.

 

2 DİPLOMAYLA BİR ADAM DAHA ÖNDELER

 

UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi Yıldırım, diplomalarının YÖK denkliğinin yanısıra, dünyanın her tarafında tanındığını ifade ederek, ‘’Üniversitemiz, İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden University of Sunderland ve University of Wolverhampton’dan ikinci diploma imkanı sunuyor. Yani öğrencilerimiz 4 yılda 2 diploma alıyor. Böylece 2 diplomayla rakiplerinden bir adam daha önde oluyorlar. Ayrıca İngiltere’de Yüksek lisans yapma imkanı da buluyor’’ dedi.

 

GÜNEYDOĞU BİRİNCİ SIRADA

 

Yıldırım, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde üniversitelerine ilginin çok yoğun olduğunu ifade ederek, ‘’Üniversitemize, Türkiye’nin her köşesinden öğrenci geliyor. Fakat Güneydoğu Anadolu Bölgesi ilk sırada yer alıyor. Bundaki en önemli nedenler, üniversitemizin eksiksiz kampüsü, eğitim kalitesi, barınma ve burs imkanları, ekonomik fiyatı ile huzur ve güven ortamını sıralanabilinir” diye konuştu.

 

FUARLARA ÖNEM VERİYORUZ

 

UKÜ Güneydoğu Temsilcisi Yıldırım, üniversitelerinin tanıtımı için yıl içinde bölgede yoğun bir tanıtım süreci yaşadıklarını, ancak en fazla öğrencilerle bire bir görüşme imkanı buldukları tanıtım fuarlarına önem verdiklerini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

 

 

“Bu fuarlarda öğrencilerin tüm sorularını cevaplıyoruz.  Batman ve Şanlıurfa illerindeki tanıtım fuarlarına katıldık. Şimdi ise Diyarbakır’daki fuara katılıyoruz. Burada gördüğümüz ilgi Batman ve Şanlıurfa gibi çok üst düzeyde. Bölgedeki öğrenciler her yıl daha fazla üniversitemizi terci ediyorlar. Yani istatistik olarak en fazla Güneydoğulu öğrenciler bizi terci ediliyor. Bu da bizleri son derece mutlu ediyor” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık