Ana Sayfa Eğitim UKÜ MEZUNUNUN ÇİFT DİPLOMA BAŞARISI

UKÜ MEZUNUNUN ÇİFT DİPLOMA BAŞARISI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), bir ilki gerçekleştirerek öğrencilerine çift diploma hakkı tanıyan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) başarılı mezunlar vermeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2012 Perşembe 00:32
UKÜ MEZUNUNUN ÇİFT DİPLOMA BAŞARISI
Üç yılını UKܒde okuyan Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisi İlkyaz Ariz Turan, çift diploma ile mezun olmak için gittiği University of Wolverhamptan’da “yılın en başarılı öğrencisi” seçildi.İngiltere’nin seçkin üniversiteleri University of Sunderland ve University of Wolverhampton ile çift diploma protokolü imzalayan UKÜ, yapılan anlaşmaların ardından birçok öğrencisini son sınıflarını tamamlamak üzere söz konusu üniversitelere gönderdi. İmzalanan protokole göre ilk üç yılını UKܒde okuyan öğrenciler son sınıfı İngiltere’deki üniversitelerde tamamlayıp hem UKÜ diplomasına hem de son sınıfı okudukları Sunderland veya Wolverhampton üniversitelerinin diplomasına sahip oluyor.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisi İlkyaz Ariz Turan da geçen yıl University of Wolverhampton’a giderek lisans eğitimini bu üniversitede tamamladı. Turan, eğitim gördüğü University of Wolverhamton’da maket yapımından proje sunumuna, proje çözümlemeden tasarıma kadar tüm alanlarda “yılın en başarılı öğrencisi” ödülünü almaya hak kazanarak dereceyle mezun oldu.
UKܒDE EĞİTİMİN KALİTESİSon senesini University of Wolverhampton’da tamamlayarak çift diploma alan UKܒnün başarılı mezunu İlkyaz Ariz Turan, Üniversite’nin sağladığı çift diplomayı farklı kültürleri tanıma ve bu kültürlere adapte olma, ülkesini uzaktan izleme fırsatı bulma ve dil konusunda daha çok ilerleme amacıyla tercih ettiğini kaydetti. Turan, İngiltere’de yaşadığı süreci de paylaşarak başta zorluk çekse de kısa zamanda iyi arkadaşlık ilişkileri kurduğunu ve iyi bir ortamda eğitim aldığını aktardı.İlkyaz Ariz Turan, başarıya giden yolda yaşadıklarını, duygularını ve düşüncelerini paylaşırken UKܒde aldığı eğitimin kalitesi ve hocalarının katkısından da söz ederek şunları kaydetti: “UKܒde aldığım 3 yıllık eğitimin University of Wolverhampton’da elde ettiğim başarıda önemli payı var. UKܒde sunulan teknolojik imkanlar ve her biri alanında uzman başarılı hocalarımız sayesinde Avrupa’nın eğitim konusunda önde gelen ülkelerinde de başarı yakalayabilmenin mümkün olduğunu gördüm.”Turan, UKܒnün sağladığı çift diploma olanağından yararlanmayı düşünenlere de tavsiyelerde bulunarak şunları söyledi:“Dil konusunda sıkıntı çekeceğini düşünenler ya da orada nasıl yaşayacağı hakkında fikir yürütemeyenler varsa bunları sorun yapmamalarını öneririm. Orada, kampüsün her yerinde bulunan öğrenci destek birimleri sadece dersle ilgili değil; tüm ihtiyaçlarımızı giderme konusunda ellerinden geleni yapıyorlar. Hocalar özellikle benim gibi yurtdışından çift diploma için gelen öğrencilere karşı çok ilgililer. Eksikliklerimizi kısa sürede farkedip bizimle birebir görüşerek gidermeye çalışıyorlar. UKܒde eğitim gören ve UKܒyü tercih etmeyi düşünen öğrenci arkadaşlarıma tavsiyem mutlaka çift diploma fırsatını da düşünmeleridir.”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık