Ana Sayfa Türkiye UKÜ PSİKOLOJİYE TALEP PATLADI

UKÜ PSİKOLOJİYE TALEP PATLADI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Karadağ, fakülte bünyesinde bulunan bölümlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2011 Salı 23:18
UKÜ PSİKOLOJİYE TALEP PATLADI
Prof. Dr. Karadağ, öncelikle Psikoloji Bölümü ile ilgili şunları kaydetti: “İki yıldır eğitim öğretim hayatını sürdüren Psikoloji Bölümü yerel ve evrensel koşulların öne çıkarıldığı bir saygınlığa sahiptir. Bugün iş ilanlarına baktığımızda gerek Türkiye’de, gerek Kuzey Kıbrıs’ta hatta ve hatta uluslararası ilanlara baktığımızda da çok geniş iş alanları olduğunu görmekteyiz. Psikoloji mezunları kendi alanlarının dışında savunmadan eğitime, üretim mekanizmalarından ticarete, spordan aile bireyi ilişkilerine kadar uzanan birçok alanda iş sahibi olabilmektedirler. Üniversitemizin doluluk oranına baktığımızda önde gelen bölümlerimizden biridir. Psikoloji Bölümümüze öğrenci taleplerinin artması da psikolojinin bu evrensel anlamda gelişmesine paralel olarak gitmektedir.”

GÜÇLÜ AKADAMİK KADROYA SAHİP

Prof. Dr. Metin Karadağ, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’yle ilgili olarak söz konusu bölümden mezun olanların bilindiği üzere formasyon programı aldıkları takdirde aynen Eğitim Fakültesi mezunları gibi ülkemizde rahatlıkla bir ortaöğretim kurumunda öğretmen olarak görev alabileceklerini ifade etti. Karadağ, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile ilgili konuşmasına şu şekilde devam etti:


"Bölümümüzün en büyük özelliği Türkiye’de bile rastlanmayan bir durum olarak birinci sınıftan itibaren öğrencilerimizin çok sayıda profesörden ders almalarıdır. Bölümümüz bütün dünyadaki Türkoloji kürsüleri arasındaki akademik kadro bakımından üst düzeyde ön sıralarda gelen bir konumdadır.”


YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

Lisans üstü eğitime de değinen Karadağ “Zengin akademik kadromuzun varlığıyla lisans üstü çalışmalarımız da oldukça ağırlık kazanmaktadır. Türk Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinde yüksek lisans ve yine Türk Dili Edebiyatı Bölümümüzde doktora programları açık bulunmaktadır.” diye konuştu.

Prof. Dr. Metin Karadağ son olarak UKÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde eğitim görmeyi düşünen adaylara seslenerek şunları söyledi:

“Sosyal mekanlar, akademik altyapının ortaya koyduğu çeşitli olanaklar göz önünde bulundurulduğu zaman bir yönetici olarak gönül rahatlığıyla fakültemizin bölümlerinde eğitim almayı düşünen gençlerimizi üniversitemize davet ediyorum. Geldiklerinde kendilerini soğuk duvarlardan oluşan, statik kurallarla çevrili bir fakülte değil; tam tersi bir aile ocağını anımsatan karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı, güler yüzün esas alındığı, öğrenci etkinliklerinin çok fazla olduğu bir fakülte vaaddediyoruz.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star