Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Eğitim UKÜ REKTÖRÜ NADİRİ YENİ BÖLÜMLERİNİ TANITTI

UKÜ REKTÖRÜ NADİRİ YENİ BÖLÜMLERİNİ TANITTI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, 2016-2017 eğitim yılında öğrenci almaya başlayacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu basına tanıtımını yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2016 Salı 06:32
UKÜ REKTÖRÜ NADİRİ YENİ BÖLÜMLERİNİ TANITTI

ULUSLARARASI Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Yükseköğretim Kurumları Denetleme ve Akreditasyon Kurulu (YÖDAK) sonrasında Yükseköğretim Kurulu’ndan da (YÖK) denklik alan ve 2016 – 17 güz döneminde eğitim ve öğretim vermeye başlayacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun spor basın mensuplarına tanıtımı gerçekleştirildi.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Spor Yöneticiliği bölümlerinden oluşan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hakkında detaylı bilgi vermek amacıyla CIU Arena’da düzenlenen tanıtım toplantısına Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Rektör Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Adalıer ile Doç. Dr. Serkan Abbasoğlu, Spor İşleri Müdürü Erinç Aydınova ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) spor medyasından spor müdürleri ve spor yazarları katıldı.

Yeni bölümlere de hizmet verecek

Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri düzenlenen kokteylli tanıtım toplantısında yeni bölümler ve üniversite hakkında bilgi verdi. Yalnızca ülkenin değil bölgenin en kapsamlı spor komplekslerinden biri olan CIU Arena’nın yeni akademik dönemde ilk öğrencilerini kabul edecek Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından kapsamlı biçimde kullanılacağını söyledi.

Böylesi gelişmiş bir spor kompleksinin öğrenciler yanında topluma da hizmet veriyor olduğunu hatırlatan Nadiri halkın buradaki imkanlardan yararlanabildiğini belirtti.

 

Sporun önemli bir endüstri olduğunu ve kitleleri arkasından sürükleyebildiğini aktaran Prof. Dr. Halil Nadiri her alanda olduğu gibi spor alanında da işin profesyonellerce yönetilmesi ve yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Nadiri, “CIU Arena gibi bir tesisin imkanlarını da kullanacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu oluşturduk. Öğrencilerin kullanımı yanında halihazırda imkanların çok elverişli olması sayesinde toplumumuz da buradaki hizmetlerden faydalanabilmekte” dedi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğinde UKܒde Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin hayata geçirileceğini de vurgulayan Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri bu merkezde fizyoterapi, beslenme ve diyetetik gibi birimlerin de olacağını ve yine söz konusu merkezin KKTC halkına, UKÜ çalışanlarına ve öğrencilerine de profesyoneller tarafından profesyonel hizmet verileceğini aktardı.

89 ülkeden, 12 bin öğrenci

Halil Nadiri, “89 farklı ülkeden gelen 12 bin öğrencisi ve 80’i aşkın farklı ülkeden gelen akademisyeni ile UKÜ olarak sağlıklı yaşam alanında topluma hizmet sunacak bir başlangıç yaptığımız için gururluyuz.” ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun bölümlerde okumak isteyen sporculara olanak sağlanıp sağlanmayacağı yönündeki sorusu üzerine Prof. Dr. Halil Nadiri KKTC’li öğrenciler için 8 Haziran’da düzenlenenecek öğrenci yerleştirme ve burs sınavı sonrasında sporcu öğrencilere de burs imkanlarının söz konusu olacağını açıkladı.

Rektör Nadiri’nin açıklamaları sonrasında UKÜ Spor İşleri Müdürü Erinç Aydınova gazetecilere CIU Arena’yı gezdirdi ve buradaki farklı birimlerde ne tür spor faaliyetlerinin uygulandığını anlattı.

Entegre spor tesisi CIU Arena’nın kapalıalanındaki fitness salonu, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, masa tenisi, aerobic salonu, tırmanma duvarı, atış poligonu ve squash salonlarını gezerek bilgialan spor yazarları UKÜ yetkilileri ile birlikte kampüste düzenlenen yemeğe katıldı.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Veliler Çocuklarını Çatısı Sökülen Okula Göndermiyor

Veliler Çocuklarını Çatısı Sökülen Okula Göndermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık