Ana Sayfa Eğitim UKÜ Standına Büyük İlgi…

UKÜ Standına Büyük İlgi…

Şanlıurfa Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘4. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’ düzenlenen törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2013 Perşembe 03:35
UKÜ Standına Büyük İlgi…

Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen ‘4. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’ açıldı. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), stantında Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım’dan üniversite hakkında bilgi aldı. Yıldırım, ‘’’Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden üniversitemizi en fazla tercih eden Şanlıurfalı öğrencilerdir’’ ded.

Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından geleneksel hale getirilen özel ve devlet üniversitelerinin katıldığı ‘4. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’  Şair Nabi Kültür merkezinde düzenlenen törenle açıldı.

Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Vekili Ahmet Al, Harran Üviversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve  davetliler katıldı.

VALİ CELALETTİN GÜVENÇ

Törenin açılış konuşmasına Fuar Koordinatörü Osman Arpak yaptı. Daha sonra söz alan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, küresel dünyada müthiş bir rekebetin yaşandığını ve yaşanan rekabette üniversitelere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Güvenç, ‘’Bir zamanlar ülkemizde üniversite sayısı çok azdı. Bugün 170’in üzerinde üniversitemiz bulunmaktadır. Çok genç bir nüfusa sahibiz. Bu potansiyeli üniversitelerimizle birlikte iyi değerlendirdiğimiz taktirde lider olma yolundaki ülke statümüzü perçinleştiririz’’ dedi.

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Metil İlci de 4’ncüsü düzenlene fuara 48 üniversite ve kurumun katıldığını ve 3 gün açık kalacak olan fuarın, kısa sürede Türkiyenin en önde gelen fuarlarından biri olduğunu belirtt.

Açılış töreninin ardından Vali Celalettin Güvenç ve beraberindekiler, Atatürk Bulvarın’da bulunan furaın açılış kurdelasını kesti.

UKÜ STANTINI ZİYARET ETTİ

UKÜ stantını ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve beraberindekiler, UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım’la bir süre sohbet ederek, üniversite hakkında bilgi aldı.

UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, bir kampüs üniversitesi olan UKܒde öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir ortam sağlandığını ve üniversitelerinin kaliteli eğitim ve öğretim vermesinin yanısıra sosyal aktivitelerede büyük önem verdiğini söyledi.

SABİT FİYAT

UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, üniversitelerinde sabit fiyat uygulandığını, bununda öğrencilerinin sonraki yıllarda artış olmadan rahat bir şekilde öğrenimlerine devam etmelerini sağladığını belirtti.

Yıldırım, üniversitelerinin ÖSYM burslarının yanısıra ham puan, kardeş, başarı, ilk ve ikinci sıra tercih, özel paket, öğretmen çocuğu, DGS ve teşvik gibi burs imkanı sunduğunu kaydetti.

İNGİLTERE’DEN DİPLOMA

Yıldırım, YÖK denkliğinin yanısıra dünyanın her tarafında tanındığını ifade ederek, ‘’Yine üniversitemiz İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden University of Sunderland ve University of Wolverhampton’dan çift diploma imkanı da sunmaktadır’’ diye konuştu.

ŞANLIURFA İLK SIRADA

UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde üniversitelerine ilginin her geçen yıl peryodik olarak arttığını belirterek, ‘’Ancak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden üniversitemizi en fazla tercih eden Şanlıurfalı öğrencilerdir. Bundaki en önemli nedenlerden biri  üniversitemizde öğrenim gören yüzlerce Şanlıurfalı öğrencinin, üniversitemizin eğitim kalitesini ve sağlanan imkanları yakınlarıyla paylaşmasıdır’’ şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık