Ana Sayfa Eğitim Ukü’de Gelenek Bozulmadı

Ukü’de Gelenek Bozulmadı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuçlarına göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversiteleri arasında önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda en yüksek yerleşme oranını yakalayarak geleneği bozmadı.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2016 Perşembe 12:10
Ukü’de Gelenek Bozulmadı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) genelinde önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda en yüksek yerleştirme oranını yakaladı

Üniversite’nin Tanıtım Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, UKÜ 2016 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına göre KKTC’deki üniversiteler arasında en yüksek yerleştirme oranına sahip üniversite oldu.

UKܒye yerleşen öğrenci sayılarında ise 2015 yılı dikkate alındığında, 2016 yılında yüzde 12 oranında bir artış yakalandı.

Yapılan açıklamada, KKTC’nin köklü üniversiteleri arasında kontenjan sayıları dikkate alındığında en yüksek yerleştirme oranının yakalanmasının, UKܒnün uluslararası standartlardaki eğitimine gösterilen güvenin bir yansıması olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra uygulanan doğru stratejilerde elde edilen başarı da önemli bir etken oldu.

 

2016 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları’na göre elde edilen büyüme oranı ile birlikte, 3’ncü ülkelerden gelen başvurular da dikkate alındığında, 2016 yılında UKܒde öğrenci sayısında önemli bir büyüme ivmesinin yakalanacağı vurgulandı.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık