Ana Sayfa Eğitim UKܒye Güneydoğu’da İlgi Büyük…

UKܒye Güneydoğu’da İlgi Büyük…

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diyarbakır ve Batman’da düzenlenen üniversite tanıtım fuarlarına katılarak, öğrencilerle buluştu.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2013 Pazar 14:32
UKܒye Güneydoğu’da İlgi Büyük…

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Güneydoğulu öğrencilerle buluştu. UKÜ, Diyarbakır ve Batman’da düzenlenen üniversite tanıtım günlerine katılarak, Diyarbakır ve Batmanlı öğrencilerine UKܒyü tanıttı. UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, ‘’ Üniversitemize Türkiye genelinde en fazla ilgiyi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki öğrenciler gösteriyor ’’ dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan UKÜ, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki öğrencilerin gözdesi haline geldi. UKÜ, son olarak Diyarbakır ve Batman’da düzenlenen üniversite tanıtım günlerinde bölgedeki üniversite adayı öğrencilerle bir araya geldi.

Diyarbakır’da Rotari Kulübü tarafından düzenlenen ‘’7. Güneydoğu Anadolu Uluslararası  Yüksek Öğretim Tanıtım Günleri’’ Sümerpark Resepsiyon Salonu’nda başladı. 3 Gün sürecek olan etkinliğe katılan UKÜ, üniversite adayı öğrencilerden büyük ilgi görüyor. UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, gördükleri yoğun ilgiden memnun kaldıklarını söyledi.

 

 

Yıldırım, UKܒnün 1997 yılında açılan genç bir üniversite olmasına rağmen, gerek eksiksiz kampus, gerek akademik karosu, gerekse sunduğu imkanlarla dünya üniversiteleriyle yarıştığını belirtti.

 

Yıldırım, UKܒye sorumlu olduğu Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Şırnak, Bingöl, Tunceli ve Siirt’te büyük ilgi olduğunu ve bu ilginin her yıl katlanarak arttığını ifade ederek, şöyle konuştu:

 

‘’ ’ Üniversitemize Türkiye genelinde en fazla ilgiyi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki öğrenciler gösteriyor. Bu da başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen ve üniversite yönetimimizin Güneydoğu’ya ilgisini iki kat daha arttırıyor. Kampusumuz de öğrencilerimizin rahat edebilmelerini sağlamak ve kendilerini ev ortamında hissetmeleri için büyük hassasiyet gösterilmektedir. Kampus içinde çeşitli yurt imkanlarından spor alanlarına, sinemadan lokantaya, marketten kafeye, sağlık hizmetlerinden öğrenci kulüplerine kadar tüm ayrıntılar düşünülerek tasarlanmıştır.’’

 

EĞİTİMDE SABİT FİYAT UYGULAMASI

 

UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, üniversitelerinde eğitimde sabit fiyat uygulandığını, bununda öğrencilerinin sonraki yıllarda artış olmadan rahat bir şekilde öğrenimlerine devam etmelerini sağladığını kaydederek, ‘’Ayrıca üniversitemiz ÖSYM burslarının dışında kardeş, ham puan, başarı, ilk ve ikinci sıra tercih, özel paket, öğretmen çocuğu, DGS ve teşvik gibi burs imkanı sunmaktadır. Ayrıca üniversitemizde öğrencilerimiz, uygulanan açık kapı politikasıyla sınav kağıtlarını öğretim görevlileriyle birlikte görme imkanına sahiptirler’’ dedi.

 

İKİNCİ DİPLOMA İNGİLTERE’DEN

 

Yıldırım, üniversitelerinin denklik sorununun olmadığını diplomalarının uluslararası alanda tanındığını da belirterek, ‘’Ayrıca üniversitemiz İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden University of Sunderland ve University of Wolverhampton’dan çift diploma imkanı sunmaktadır. Eğitim dili İngilizce olan bölümlerimizde öğrenim gören öğrencilerimiz son yılında söz konusu üniversitelerden birine gönderiyoruz. 1 yıl da İngiltere’de öğrenim gören öğrencilerimiz çift diploma sahibi oluyorlar’’ diye konuştu.

 

 

Yıldırım, Diyarbakır’da Rotari Kulübü’nün düzenlediği ‘’7. Güneydoğu Anadolu Uluslararası Yüksek Öğretim Tanıtım Günleri’’,  Batman’da ise Fen Bilimleri Dershanesi’nin düzenlediği ‘’3. Kariyer ve Üniversite Tanıtım Günleri’’ fuarlarında yoğun ilgi gördüklerini de sözlerine ekledi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık