Ana Sayfa Urfa Haberleri ULAŞIM REVİZYONUNU MASAYA YATIRDI

ULAŞIM REVİZYONUNU MASAYA YATIRDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’la Şanlıurfa’da değişimin ve gelişimin yaşandığı bölgelerde ve kentin ana arterlerine yönelik; uygulanacak projeler ile ulaşım revizyonunu masaya yatırdı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2014 Pazartesi 14:08
ULAŞIM REVİZYONUNU MASAYA YATIRDI

Şanlıurfa merkez ve ilçelerin trafiğiyle ilgili Başkan Güvenç’in davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’la birlikte gerçekleştirilen toplantıda Şanlıurfa’nın gelecekteki ulaşım projeleri ve revizyonlarının detayları görüşüldü.

İlk olarak Siverek İlçesinde incelemede bulunan Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Diyarbakır-Siverek-Şanlıurfa, Siverek-Çermik yolu, Cumhuriyet Caddesi ve kent meydanı projesinde yer alan Hükümet konağı alanlarını gezerek, Siverek’te gerçekleştirilmesi planlanan projelerin detaylarını değerlendirdi. Siverek İlçesiyle ilgili olarak Ulaşım Revizyon Toplantısında Başkan Güvenç’e sunumlar eşliğinde tespitlerini ileten Prof. Dr. Bozdoğan, Siverek’in ulaşım haritası üzerinde ulaşım planlamalarını aktardı.

Kentin Ulaşımıyla ilgili gerçekleştirilen toplantıda; Çevik Kuvvet Kavşağından Karaköprü’nün sonuna kadar bulunan alanda yapılması planlanan 50 Metre genişliğindeki yol ve yan yollar, Kuzeybatı Çevre yolu, Abide Kavşağından Haleplibahçe’ye kadar uygulanacak ulaşım projesi, Akıllı Kavşaklar ve yapılacak olan yeni Köprülü Kavşaklar ve ilçelerin ulaşım sorunları görüşüldü.

Toplantının ardından kent merkezinde saha incelemesinde bulunan Başkan Güvenç ve Prof. Dr. Bozdoğan, Şanlıurfa’nın trafiğinin en yoğun bölgelerinde uygulanacak projelerin alan tespitini gerçekleştirerek, yapılacak olan çalışmaların değerlendirmesini yaptılar.

Öte yandan incelemeler esnasında güzergâh üzerinde bulunana esnaf ve halkla sohbet eden Başkan Güvenç, ulaşım projeleri hakkında bilgi vererek görüş ve taleplerini dinledi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star