Ana Sayfa Güncel Ulaşım Sorunu, Çözülmeli

Ulaşım Sorunu, Çözülmeli

AK Parti Şanliurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez, İl Başkan Yardımcısı ve Medya Tanıtım Başkanı Mehmet Karadağ ve Başkan Yardımcısı Mehmet Büyükfırat GAPHA'ya bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2011 Perşembe 14:57
Ulaşım Sorunu, Çözülmeli
GAPHA(Gap Haber Ajansı)'nı ziyaret eden İl Başkanı Yusuf Eğilmez'i GAPHA Ekibinden İbrahim Özçınar ile Haber Koordinatörü Aziz Budak karşılayarak Şanlıurfa'da son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında sohbet ettiler. ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLMELİ
Şanlıurfa'da son 3 gündür yaşanan ulaşım sorunu için Belediye ile Halk Otobüscülerinin bir araya gelerek konuşumalı acilen bir çözüm bulunmalı diyen Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Şehir içi taşımacılığında herkesin bir masa etrafında toplanarak sorunu bitirmeleri gerekiyor. Urfalı vatandaşlarımız daha fazla mağdur edilmemeli dedi.


ŞANLIURFA'DA ERDOĞAN 1. NEDEN
Eğilmez, 12 Haziran'da yapılan yerel seçimlerde büyük bir başarıya imza atarak 12 Milletvekilin 10'unu alan Ak Parti'de Başbakan Erdoğan'ın tartışılmayacak birinci neden olduğunu söyledi.
Eğilmez, Ak Parti olarak, seçim olmadığı zamanlarda dahi teşkilatımız güzel bir organize ile muhtarlıklarımız ile esnaflarımızı periyodik olarak ziyaret ediyorduk. Ama şu bir gerçek ki, Şanlıurfa'da alınan başarının en büyük payı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Şanlıurfa'da Başbakanımıza olan sevgi başka hiç bir ilimizde yoktur. Seçim öncesi Bakanlarımızla gittiğimiz yerlerde dahi herkes biz Tayyip Erdoğan'a oyumuzu veriyoruz diye sevgilerini dile getiriyorlar. Tabi Ak Parti'nin hizmetleri ve güveni neticesinde Şanlıurfa'dan 10 vekil çıkardık. Şanlıurfalılara Ak Parti'ye güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz.


BAŞBAKANIMIZIN USTALIK KABİNESİ
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in Sosyal Güvenlik Bakanı olarak kabinede görev almasının Urfa açısından büyük bir kazanç olduğunu belirten Başkan Eğilmez, "Bu kabine Başbakanımızın tam bir ustalık kabinesidir. Urfa vekilimiz Faruk Çelik'in Bakan olması sevindiricidir. Bir ilin bakanı olması bir çok sorunu çözümlemek demektir. İstihdam yönünden çok önemlidir. Seçim öncesi sözü verilen projelerimiz tek tek yapılacaktır. Söz verdiğimiz projelerin haricinde Şanlıurfalılara Bakanımızın müjdeleri olacaktır.


ABİDE KAVŞAĞINA YENİ DÜZENLEME
Başkan Eğilmez, yıllardır kentin trafik akışında problemler yaşanılan Abide kavşağında da proje çalışmalarının devam ettiğini belirterek, projeyi Ulaştırma Bakanlığı hazırlayacak ve belediyemize devredecektir. Tabi bu proje de, Ulaştırma Bakanlığımız, Şanlıurfa Belediyemiz ile işbirliği içerisinde olacaktır dedi.


PETROLLERİN ETRAFI OTOPARK OLMALI
Geçtiğimiz haftalarda Karaköprü Beldemizde yaşanan Petrol faciası nedeniyle bir açıklama yapan Eğilmez şunları kaydetti. Avrupa'nın bir çok yerinde Petrol istasyonlarının yanında otoparklar yapılmakta. Petrollerin yanında otopark, oto yıkama gibi yerler yapılırsa bu tür vahim olaylarda can ve mal kaybı en asgariye inebilir. Ama, malesef Urfamızda olduğu gibi, bir çok ilimizde petrol istasyonları kent içerisinde ve binalara yakın yerlerde açılmıştır. Sanırım bu konuda yeni düzenlemeler yapılacaktır.


BOYKOTA GEREK YOK
CHP vekillerin yemin etmemesi ve Bağımsız vekillerin Meclisi boykot etmeleri konusunda açıklama yapan Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez, seçim oncesi Meclis'e girmek için büyük uğraş verenler, seçim sonunda Meclise gitmiyor. Veya yemin etmeyerek boykot ediyorlar. Bu işin çözüm yeri Meclis'tir. Urfa bağımsız vekilimiz İbrahim Ayhan 80 bine yakın bir oy alarak vekil olmuştur, arkadaşları boykot ederek Meclise gitmemişlerdir. Bunun gereği Meclis'e giderek mücadele vermeleridir. Ben inanıyorum her sorun gibi bu sorunlarda çözülecektir.dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mal paylaşımı yüzünden oğlunu öldürdü

Mal paylaşımı yüzünden oğlunu öldürdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık