Ana Sayfa Ekonomi Umut Armağanları On Binlerce Çocuğa Umut Olacak.

Umut Armağanları On Binlerce Çocuğa Umut Olacak.

Kimse Yok Mu Derneği Umut Armağanları 3 Elemelerini Yaptı

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2011 Çarşamba 15:24
Umut Armağanları On Binlerce Çocuğa Umut Olacak.
Umut Armağanları Yarışması’nda el emekleriyle oyuncaklar yapan çocuklar, yaptıkları oyuncağı hiç tanımadıkları yoksul bir çocuğa göndermenin mutluluğunu yaşayacak. Yarışmanın şampiyonlarını yurt dışı gezileri başata olmak üzere birbirinden güzel ödüller bekliyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Umut Armağanları Yarışması, çocukların, hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için kendi el emekleriyle oyuncaklar yapmalarını, amaçlayan bir oyuncak yarışması. Yarışmaya Türkiye’nin 81 ilinde bulunan 43 bin ilköğretim okulundan bütün ilköğretim öğrencileri katılabiliyordu.. Kimse Yok Mu Derneği Çocuk Kulübü tarafından düzenlenen yarışma Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olarak gerçekleşti.

Kimse Yok mu Derneği Umut armağanları3 yarışması 25 mart itibariyle müracaatı biten yarışmanın jüri oluşturma ve elemeler Şanlıurfa şubesi olarak yapılmıştır. Jüri olarak dernek Yönetim kurulu başkanı müslüm halhallı, Yönetim kurulu üyesi Osman Baysal,şube müdürü Mustafa uslu, Dr. ibrahim Ertan, Ana sınıfı müdürü Soner Kızıldağ, Ana sınıfı müdürü Gökan Deniz, Dernek Gönüllüsü Yahya Uslu ve Genel merkezimizden katılan Ali baştuğ ile birlikte Dernek merkezinde toplanarak elemeleri yapmıştır.

Şanlıurfa şubesine bağlı Mardin,Şırnak,Hakkari,Şanlıurfa illerinden gelen 322 başvurunun, derneğimize gelen oyuncakların elemesi hassasiyetle yapıldı. Elemeler çok eğlenceli olarak geçtiğini söyleyen jüri,

Yönetim kurulu başkanı müslüm halhallı”Katılanlara hayatları boyunca başarılar dilerim ve jüriyede teşekkür ederim.”dedi. Sayın halhallı şube olarak yaptıkları faaliyetleri Ailelerimize Gıda,Giyim, Ev eşyası,Sünnet, Kira,Düğün,Çeyiz ,Kırtasiye,Et ve Okul Yardımları gibi yardımlarının olduğunu ve duyarlı hayırseverler den destek beklediklerini yeniledi.

Şube müdürü sayın Mustafa Uslu’nun” Bu tür çalışma ve faaliyetlerinin devamlılığının öğrenci ve ailelerine ve topluma kattığı katkılardan dolayı Kimse yok mu derneğine teşekkür eder, Katılan öğrencilere ellerine sağlık,Farklı fikir ve projeler çıkardıkları için teşekkür eder, eğitimleri boyunca başarılar dilerim. Elemeler için jüri’ye de teşekkür ederim.”

Elemelerden ilk 10’a giren oyuncaklar Genel merkeze gönderilerek final elemelere katılarak ilk üçe girme şansını arayacaklar. 9 Nisan Cumartesi günü İstanbul’da yapılacak büyük jüride diğer illerden gelen eserlerle yarışacak olan oyuncaklar için ödüller, 17 Nisan Pazar günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde sahiplerini bulacak.

 

Derecelere giren A ve B grubuna ilk üçe girenlere büyük hediyeler bekliyor.

1: 3000 tl eğitim bursu ,giyim çeki,Yurt dışı yardım gezisi kazanacaktır.

2: 2500 tl eğitim bursu ,giyim çeki,Yurt dışı yardım gezisi kazanacaktır.

3: 2000 tl eğitim bursu ,giyim çeki,Yurt dışı yardım gezisi kazanacaktır.

 

Derecelere giren C grubuna ilk üçe girenlere büyük hediyeler bekliyor.

1: 1500 tl eğitim bursu ,giyim çeki,Yurt dışı yardım gezisi kazanacaktır.

2: 1000 tl eğitim bursu ,giyim çeki,Yurt dışı yardım gezisi kazanacaktır.

3: 500 tl eğitim bursu ,giyim çeki,Yurt dışı yardım gezisi kazanacaktır.

 

Kimse Yok Mu Derneği'ne Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Havale/EFT: Sitedeki yurtdışı banka hesaplarımıza, açıklama alanına “BAGIS” yazarak EFT/Havale göndererek bağışta bulunabilirsiniz.
Tahsilat ekranlı bankalardan Kimse Yok Mu Derneği'nin ismini vererek bağış yapabilirsiniz.Tahsilat Ekranlı Bankalar;

Bankasya TL Hesabı : 37-1139820-1

Bankasya $ Hesabı : 37-1139820-2

Bankasya £uro Hesabı : 37-1139820-3

Akbank

Albaraka Türk

Bankasya

Garanti Bankası

Halkbank

Kuveyt Türk

Türkiye Finans

Ziraat Bankasından Yukarıdaki Hesaplara Havale ve EFT Yapabilirsiniz.


PTT: Posta çeki hesabınızdanda BAGIS için para yatırabilirsiniz.SMS: Turkcell, Vodafone ve Avea tüm hatlardan “BAGIS” yazıp 5777 SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsinizOnline Bağış : www.kimseyokmu.org.tr adresinden kredi kartınızla, sitedeki kampanyasına online bağış yapabilirsiniz.Telefon:

Ayrıntılı bilgi için 0414 314 9134 , 0414 44 44 593 (KYD) numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kamu Yararı Statüsü'ne sahip olan Kimse Yok Mu Derneği'ne yapılan gıda, temizlik ürünleri ve giyim yardımlarının tamamı Maliye Bakanlığı'nın 21. 03.2004 tarihli kararıyla gider olarak gösterilip vergiden düşürülebiliyor.

 

Kimse Yok Mu Derneği, Atatürk Mah. Hastane Cad. 17.sk No:6 Şanlıurfa

Tel: 0414 314 9134 , www.kimseyokmu.org.tr,

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ASTOR filosunu güçlendirdi

ASTOR filosunu güçlendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık