Ana Sayfa Urfa Haberleri ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, İŞARET DİLİYLE ŞARKI SÖYLEDİ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, İŞARET DİLİYLE ŞARKI SÖYLEDİ

İşitme Engelli Çocukların Yaptığı Resimler, AVM’de sergilendi

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2016 Çarşamba 13:47
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, İŞARET DİLİYLE ŞARKI SÖYLEDİ

Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden bir grup öğrenci, işitme engelli çocuklar konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenledikleri etkinlikte, işaret diliyle şarkı söyledi.

Resim-İş Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Sebahattin Alaca, Büşra Belgin, Hacer Ateşoğlu, Zeynel Abidin Koşarca, Ayşe Yaman ve Duygu Özkan, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, Öğretim Görevlisi Dr. Emine Teker koordinesinde işitme engellilere yönelik bir proje başlattı. “Sen onun elleriyle işitmelisin dünyayı” sloganıyla başlatılan “Elime Söyledim” isimli proje çerçevesinde öğrenciler, Şanlıurfalıların buluşma noktası Piazza AVM’de bir etkinlik düzenledi. Öğrenciler, etkinlikte, işitme engelli çocukların günlük hayatta yaşadıkları sorunlara dikkat çekti.

AMAÇ; FARKINDALIK OLUŞTURMAK

İşitme engelli çocuklar konusunda farkındalık yaratmayı, onlara var olduklarını hatırlatmayı ve kendilerine olan güvenlerini kazandırmayı amaçlayan proje kapsamında düzenlenen etkinlikte, öğrenciler, “Sev Kardeşim” ve “Hayat Bayram Olsa” isimli nostaljik şarkıları işaret diliyle söyledi. AVM’nin ziyaretçileri, öğrencilerin işaret diliyle yaptıkları gösteriyi ilgiyle izledi.

Etkinlik kapsamında, işitme engelli çocukların yaptığı birbirinden güzel resimlerden oluşan sergi açılışı da gerçekleştirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star