Ana Sayfa Urfa Haberleri ÜNİVERSİTE ve SANAYİCİ İLE BULUŞMASI

ÜNİVERSİTE ve SANAYİCİ İLE BULUŞMASI

“Fikir Sizden 100 Bin TL Destek Bizden” sloganıyla adını duyuran Teknogirişim Sermayesi Destek Programını, Üniversite Öğrencilerine tanıtmak ve Destek Programından mezun olan veya bir yıl içerisinde mezun olabilecek tüm öğrencilerin faydalanabileceğini duyurmak amacıyla, İl Müdürlüğümüz tarafından sunum şeklinde hazırlanan panolar şövalelere yerleştirilerek sergilenmek üzere Harran Üniversitesine götürüldü.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2014 Salı 04:30
ÜNİVERSİTE ve SANAYİCİ İLE BULUŞMASI

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah DURAN ve Üniversite akademik personelleri ile görevliler tarafından Harran Üniversitesi Merkez Kafeteryası ve Harran Üniversitesi Mühendislik fakültesinde sergilenen panolar öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah DURAN “Yüksek eğitimli ve nitelikli gençlerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmelerinin desteklenmesi, izlenmesi, sonuçlandırılması ve sonuçların değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen bu destek programı, ilimizdeki Üniversite öğrencilerinin iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için önemli bir basamaktır. Öğrencilerin bu faaliyet ile ilgi ve isteklerini, teknolojik çalışmalara yönlendirmelerini ve önümüzdeki yıl içerisindeki Şanlıurfa İli Destek programlarına yapılan proje başvuruları sayılarını artırmalarını dilerim” dedi.

Sayın DURAN ” Teknogirişim Sermayesi Destek Programı çerçevesinde girişimciye verilecek destek Bakanlık ile sözleşme imzalanmasını müteakip bir defaya mahsus olmak üzere teminat alınmaksızın ve hibe olarak verilir. Destek süresi 12 ay olup, bütçe imkanları doğrultusunda en fazla 100.000 Türk Lirasına kadar destek verilir” dedi.

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah DURAN sonrasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasına geçerek Sanayi Tezleri Destek Programı kapsamında, sanayicilerin ilgi ve isteklerini uyandırmak amacıyla hazırlanan panoları, Oda yetkilileri ve personeller ile beraber Ticaret ve Sanayi Odası koridorunda konumlandırdı.

Sayın DURAN yaptığı açıklamada ” Yaptığımız bu faaliyet ile Üniversite-sanayi işbirliğinin kurumsallaştırılması, ülkemize katma değer yaratacak ve uluslararası pazarlardaki rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlayacak yeni ürün ve üretim yöntemlerinin geliştirilmesi gibi amaçları içinde barındıran bu programın, sanayiciler ile buluşması hedeflenmektedir. Ayrıca 2014 yılı San-Tez Programı başvuruları 1 Haziran 2014 itibariyle başlamış bulunmaktadır. Başvurular yıl içerisinde sürekli olarak alınacak olup, proje yürütücüsü akademisyen tarafından on-line olarak Ar-Ge web portalı üzerinden yapılacaktır. İlimizdeki sanayicilerin programa gereken ilgiyi göstereceklerini umut ederim” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık