Ana Sayfa Urfa Haberleri ÜNİVERSİTE’DE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENİ

ÜNİVERSİTE’DE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENİ

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü anısına Harran Üniversitesindebir program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2015 Çarşamba 06:48
ÜNİVERSİTE’DE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENİ

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi büyük anfide düzenlenen törene, üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Ercan Yeni, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Rektör yardımcıları, Fakülte Dekanları, Akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Rektör Yardımcılarından Prof.Dr. Ziya Karakılçık günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Tören,  Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Gülşah Eser’in “Alman General Otto Liman  Von Sanders’in Anilarinda Mustafa Kemal ” konulu konferansı ile devam etti.

“ Çanakkale Zaferi Sizin İçin Ne İfade Ediyor?” konulu gösterilen VTR’nin ardından,Eğitim Fakültesi’nden Öğr. Gör. Mustafa Sami Çetin’in “Mehmet Akif’i Anlamak” konulu sunumuyla devam tören, üniversitemiz öğrencilerimizden Rabia Peker ve Metin Genç’in okuduğu Çanakkale şiirleri ile devam etti.

Düzenlenen Program, Eğitim Fakültesi müzik öğretmenliği bölümü öğrencilerin sunduğu  “Çanakkale Türküleri” konulu mini konserle sona erdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık