Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Eğitim Üniversiteden Muhteşem Kütüphane

Üniversiteden Muhteşem Kütüphane

Harran Üniversitesi tarafından yapımı devam eden Harran Üniversitesi Merkezi Kütüphane inşaatı bitme aşamasına geldi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 10:51
Üniversiteden Muhteşem Kütüphane

Harran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2011 yılında yapımı  ihale edien, Harran Üniversitesi Merkezi Kütüphane inşaatını üstlenen Cemiloğlu Mühendislik firması yetkilileri ile Urfahaber işin bitim aşamasını konuştu.

 

Harran Üniversitesi Osmanbey yerleşkesi içerisinde yeralan merkezi kütüphane, yaklaşık 8 bin metre kare alan üzerine inşaa ediliyor. Projesi dört kat olarak hazırlanan merkezi kütüphane bittiğinde Türkiye'deki üniversiteler içerisinde sayılı kütüphaneler arasında yer alacak.

Üniversite öğrencilerinin aldıkları eğitim dallarının yanı sıra Dünyadaki tüm konuları içeren kitaplara ev sahipliği yapacak kütüphane de daha sonra matbaa, basın yayın, arşiv gibi bölümlerde en son teknoloji kullanılarak hizmet verecek.

Söz konusu, Harran Üniversitesi tarafından yapımı devam eden Harran Üniversitesi Merkezi Kütüphane inşaatını üstlenen ve aynı zamanda Şanlıurfa firması olan, Cemiloğlu Mühendislik yetkilisi İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Nuri Basmacı Urfa Haber'e yaptığı açıklamada:

"2012 Ocak ayında başladığımız bu önemli projeyi, üniversitenin, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı yetkilileri ile beraber yürüttüğümüz inşaat çalışmaları son aşamaya geldi. Nisan 2013'te kütüphane binamızı hayırlısı ile teslim etmeyi hedefliyoruz." dedi.


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık