Ana Sayfa Eğitim ÜNİVERSİTELER, ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

ÜNİVERSİTELER, ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Şanlıurfa’da, "3. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri" fuarı düzenlenen törenle açıldı. 3 gün açık kalacak olan fuara, devlet ve özel üniversiteler katıldı.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2012 Pazar 02:13
ÜNİVERSİTELER, ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, ‘’Fuara 3’ncü kez katlıyoruz. Şanlıurfa’da üniversitemize büyük ilgi var’’ dedi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen ‘’3. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’’ fuarı, Urfa Cıty AVM’de düzenlenen törenle açıldı. Törene Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, okul müdürleri, rehber öğretmenleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Şanlıurfa Valisi Güvenç, 3’ncüsü düzenlenen fuar sayesinde öğrencilerin üniversiteleri yakından tanıma fırsatı bulduğunu ve karar verme konusunda fikir sahibi olduklarını söyledi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu da, fuara katılanların  Şanlıurfa’yı yakından tanıma fırsatı bulduğunu ve bölge hakkındaki ön yargılarını yıktıklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ise, AR-GE Birimleri tarafından geleneksel hale getirilen fuarın katılımcılarının her yıl katlanarak arttığını, bununda kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi.

EKSİKSİZ KAMPÜS

Fuara 3’ncü kez katılan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), standı Şanlıurfalı öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, UKܒnün bir kampüs üniversitesi olduğunu ve en büyük özelliklerinin ise eksiksiz bir kampüste, kaliteli eğitim vermek olduğunu söyledi.

Yıldırım, üniversitelerinin Yüksek Öğretim Kurumu ve dünyanın bu alanda söz sahibi olan tüm kurumları tarafından tanınan uluslararası bir üniversite olduğunu belirterek, şöyle dedi:

‘’UKÜ, dünya çapında rekebet üstünlüğü sağlayan kaliteli eğitimi,modern teknolojik olanakları, mükemmel kampüsü ve güçlü akademik kadrosuyla geleceğin referans noktasıdır. Üniversitemiz öğrencilerine yurt sıkıntısı yaşamamaktadır. Öğrencilerimiz, isterlerse apart, isterlerse sütüdyo tipi yurtlarımızdan yararlana bilirler. Ayrıca isterlerse paket proğramlarımıza katılarak, eğitim, yurt ve 3 öğün yemek imkanın yararlanabilirler. UKÜ ayrıca öğrenci kulüpleri ve sosyal aktivitelerle de öğrencilerimizin bu alanda da ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Kısacası UKܒyü tercih eden öğrenciler, bir aile ortamında eğitimlerini sürdürmektedirler.’’

ŞANLIURFA’DAN BÜYÜK İLGİ

UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, bu yıl Şanlıurfa’da düzenlenen fuara 3’ncü kez katıldıklarını ve fuar sayesinde öğrencilerle bire bir görüşme imkanı bulduklarını belirterek, ‘’Üniversitemize Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden büyük ilgi var. Ancak en büyük ilgi Şanlıurfa’dan gelmektedir. Bu nedenle Şanlıurfa’ya özel önem vermekteyiz’’ dedi .

ÇİFT DİPLOMA İMKANI

Yıldırım, üniversitelerinin öğrencilerine İngiltere’nin seçkin iki üniversitesi olan University Of Sunderland ve University  Of Wolverhampton‘da çift diploma imkanı sunduğunu da kaydederek. ‘’Ayrıca Türkiye’nin  önde gelen üniversitelerinden biri olan  Marmara Üniversitesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi arasında yapılan anlaşma gereği,  3 ve 4. Sınıfları Marmara Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerimiz çift diploma sahibi olmaktadır’’ diye konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık