Ana Sayfa Urfa Haberleri ÜNLÜ YAZAR HANCOCK, YENİ KİTABINDA GÖBEKLİTEPE VE ŞANLIURFA’YI ANLATACAK

ÜNLÜ YAZAR HANCOCK, YENİ KİTABINDA GÖBEKLİTEPE VE ŞANLIURFA’YI ANLATACAK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’ya bir takım gezi ve araştırma yapmak üzere gelen Britanyalı Yazar Graham Hancock’u makamında kabul etti.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2014 Perşembe 06:44
ÜNLÜ YAZAR HANCOCK, YENİ KİTABINDA GÖBEKLİTEPE VE ŞANLIURFA’YI ANLATACAK

Dünyanın ilk mabedi olarak bilinen ve 11 bin 500 yıllık bir geçmişe sahip olan Göbeklitepe’de  ve Karahan Tepe’yi araştırmak üzere Türkiye’ye gelen ünlü yazar Hancock, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı  Celalettin Güvenç ile bir araya gelerek, tarihi eserler  ve hazırlığını yaptığı kitap üzerene sohbet etti.

 

Göbeklitepe’nin dünyanın mirası olduğunu bunun için bir an önce kazı ve arkeoloji çalışmalarının bitirilip insanlıkla buluşması gerektiğini söyleyen Hancock, 2015’in sonunda yayınlanacak olan kitabında Göbeklitepe’ye önemli yer tutacağını belirterek, Göbeklitepe’nin Pramitlerden daha önemli olduğunu ve bilinen tarihi değiştirdiğini kaydetti.

 

Göbeklitepe’nin tanıtımına kendisinin de Katkıda bulunmak istediğini aktaran Hancock, okuyucu kitlesine Göbeklitepe ve Şanlıurfa hakkında bilgi verdiğini anlatarak, okuyucu kitlesinin Şanlıurfa ve Göbeklitepe’yi çok fazla merak ettiğini söyledi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ise, Şanlıurfa ve Göbeklitepe’nin tanıtımına katkı sağlayacak olan Britanyalı Yazar Graham Hancock’un Şanlıurfa’da bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yazar Hancock’un Şanlıurfa’yı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü yetkilileri eşliğinde 7 gün süresince Karahantepe, Göbeklitepe ve Şanlıurfa’nın diğer tarihi yerlerini ziyaret edeceğini ve araştırmalarını sürdüreceği söyledi.

 

Öte yandan Ünlü yazar Graham Hancock, sırasıyla 2004’te “Talisman: Sacred Cities, Secret Faith”; 2005’te “Supernatural: Meetings with The Ancient Teachers of Mankind”, kitaplarını yayınlayarak eski medeniyetlerin kökleri ve gizemleri üzerine değerli bulgular ve araştırmalara imza atmıştır. Yazar Hancock, daha sonra yayınladığı “Keeper of Genesis” ve “Heaven's Mirror” gibi kitapları da satış listelerinde ilk sıralara çıkmıştır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık