Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA BARO SEÇİMİ PAZAR GÜNÜ

URFA BARO SEÇİMİ PAZAR GÜNÜ

60.yılını kutlamaya hazırlanan Şanlıurfa Barosuolağan Genel Kurul Toplantısını ,yarın Şanlıurfa Eski Belediye Nikah Salonunda yapacak...İşte yarışacak olan listeler

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2012 Cumartesi 11:01
URFA BARO SEÇİMİ PAZAR GÜNÜ

60.yılını kutlamaya hazırlanan Şanlıurfa Barosuolağan Genel Kurul Toplantısını ,yarın Şanlıurfa Eski Belediye Nikah Salonunda yapacak. 
Baro 15. Başkanını seçiyor..
Şanlıurfa Barosunun yeni başkanını belirlemek üzere Avukatlar yarın sandık başına gidiyorlar. Bugün Genel kurulda divan oluşumu yapıldıktan sonra , mevcut yönetimin faaliyet raporu Baro Başkanı Av.İrfan Güven tarafından okunduktan sonra, Denetleme kurulunun denetim raporu okunacak ve sonra İbra oylaması yapılacak. Ayrıca Divana Baro başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunanlar birer konuşma yapmaları bekleniliyor.


BARO SEÇİMLERİ PAZAR GÜNÜ 

Şanlıurfa Barosu kayıtlı Avukatlar Baronun 60. Yılında 15. Başkanını belirlemek üzere sandık başına gidiyor. Pazargünü sabah saat 09:00-17:00 arasında Belediye eski nikah salonunda yapılacak olan seçimler öncesi Ak Parti eski İl Başkanlarından Av. Ahmet Düşünür ve Av. Ali Fuat Bucak yeni Baro başkanlığı için aday oldular. . Merkez İlçe Seçim Kuruluna bildirilen liste uyarınca Şanlıurfa Barosu seçimlerinde Baro levhasına kayıtlı 490 Avukat oy kullanabilecek. Oldukça yüksek bir katılımın beklendiği baro seçimlerinin sayım işlemine oy verme bitim saati olan 17:00'dan sonra başlanacak. 
Gazeteci Reşat Uzun’un aldığı bilgilere göre Baro Başkanlığı için Siyasiler yoğun çaba harcıyor. Ak Parti İl Başkanı Av.Yusuf Eğilmez, Başkan adayı Av. Ahmet Düşünür’ü desteklerken, CHP İl Başkanı Av.Ferhat Karataş ise diğer aday Ali Fuat Bucak’ı destekliyor. 

Şanlıurfa’da bulunan 3 Hukukçular derneği olan Çağdaş Hukuçular Derneği Ali Fuat Bucak’ı, Şanlıurfa ve Harran Hukukçular Derneğinin ise Ahmet Düşünür’ü desteklediği öğrenildi. 

İŞTE BAŞKAN ADAYLARININ LİSTESİ. 

AV.AHMET DÜŞÜNÜR LİSTESİ: 

AV.AHMET TÜYSÜZ 
AV.AHMET AKSOY 
AV.SÜLEYMAN DOĞAN 
AV.MEHMET EJDER 
AV.HÜSEYİN KAYTAN 
AV.MUSTAFA DOLAP 
AV.SEMRA DEMİREĞEN 
AV.ORHAN OĞUZ KAPLAN 
Av.MUSTAFA HANÇER 
AV.AZMİ ALDEMİR 

AV.ALİ FUAT BUCAK’IN LİSTESİ: 

AV.HİKMET DELEBE 
AV.SEVDA ÇELİK ÖZBİNGÖL 
AV.SEDAT GÖZÜKIRAN 
AV.MEHMET TOKDEMİR 
AV.SERHAN PAYDAŞ 
AV.SERHAT DEMİRYERİ 
AV.HASAN FERHAT İZOL 
AV.BARIŞ ATA 
AV.MUZAFER DEMİR 
AV.MUSTAFA YAVUZ 

Türkiye Barolar Birlik delegeliğine aday olan isimler ise şöyle: Sabri Cepik, Müslüm Akalın, Fuat Necati Öncel,İrfan Güven, Reşit Yaşar, Velid Aba...

urfapress.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık