Ana Sayfa Güncel Urfa Barosu'nda Geleneksel Bayramlaşma

Urfa Barosu'nda Geleneksel Bayramlaşma

Haber:Süleyman Turan

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2016 Salı 07:12
Urfa Barosu'nda Geleneksel Bayramlaşma

Şanlıurfa barosu tarafından düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreni adliye binası karşısında 3 Eylül'de açılışı gerçekleşen yeni baro binasında gerçekleştirildi.

Törene Şanlıurfa Baro Başkanı Av. Hikmet Delebe, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda avukat katılım gösterdi.

BARO BAŞKANI DELEBE''KAYYUM''ATAMALARI İLE İLGİLİ KONUŞTU

Baro'daki bayramlaşma töreninde kısa bir konuşma yapan Şanlıurfa Baro Başkanı Av. Hikmet Delebe, katılanların bayramlarını kutlayarak hükümet tarafından Kanun Hükmünde (KHK) Kararneme ile kayyum atanan 28 belediye hakkında değerlendirmede bulundu.

Baro Başkanı Delebe:''Hükümetin Kanun Hükmünde Kararname ile 28 belediyeye kayyum atamasını doğru bulmuyoruz.Varsa suç işleyenler bunların soruşturulması ve hukuk önünde cezalandırılması gerekir.Ancak bu kayyum atamaları ile tüm halkın iradesi yok sayılmıştır.Yine söylüyorum bu Kanun Hükmünde kararname ile 28 belediyeye atanan ''Kayyum''meselesi halka vurulmuş bir sivil darbedir.''

Av.Delebe, "Ülkemizde ve yaşanan terör olayları ve Ortadoğu'daki savaş nedeniyle ocaklara ateş düşüyor. Bu acı olaylardan dolayı bayram kutlamanın da üzülerek belirtmek gerekirse bir anlamı da kalmıyor. Ama yine biz hukukçular olarak umudumuzu koruyor, iç barış, toplumsal huzur ortamının tesis edilmesi ve Ortadoğu'da akan kanın bir an evvel durdurulmasını temenni ediyor,Temennimiz Ortadoğuda savaşın son bulması ve ülkemizde barışın sağlanmasıdır.Bu vesileyle tüm ortadoğu coğrafyası ve ülkemizdeki mazlumların kurban bayramını tebrik ediyorum." diye konuştu.

Daha sonra ise avukatlar bayramlaştı.Şanlıurfa Barosu başkan yardımcısı Av.Mustafa Hançer,Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri de bayramlaşma törenine katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star