Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Belediyesi Her Gün 885 Kilometre Yol Süpürüyor

Urfa Belediyesi Her Gün 885 Kilometre Yol Süpürüyor

Şanlıurfa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün 300 personeli, her gün toplam 885 kilometre yol süpürüyor, 400 ton çöp topluyor.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2011 Pazartesi 14:28
Urfa Belediyesi Her Gün 885 Kilometre Yol Süpürüyor
Şanlıurfa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün 300 personeli, her gün toplam 885 kilometre yol süpürüyor, 400 ton çöp topluyor. Her hafta kentteki 68 mahallenin tüm kaldırımlarını da 35 kişiyle yıkadıklarını söyleyen Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, "Her gün temizlik işçilerimiz kenti baştan sona süpürüyor. Bu, günlük Şanlıurfa'dan Ankara'ya kadar olan mesafenin süpürülmesi anlamına geliyor" dedi. Çevre ve Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, kentin 4 bin 506 sokağın her gün süpürüp, 68 mahallesini de haftada bir yıkadıklarını söyledi. Kentteki 57 mahallenin tüm sokaklarının günlük, 11 mahallenin ise günlük yüzde 70'inin süpürüldüğünü söyleyen Palalıoğlu, şöyle konuştu:

"4 bin 506 sokağımızı her gün 300 süpürgeli elamanımızla süpürüyor. Bu elde ettiğimiz verilere göre günlük 885 kilometre yol yapıyor. Yani her gün Şanlıurfa ile Ankara arası mesafeyi süpürmüş oluyoruz.


Günlük 68 mahalleden 400 ton çöp topluyoruz ve bu mahallelerimizi haftada bir defa yıkanmasını sağlıyoruz. Bunu rutin olarak yapıyoruz ve yaparken sadece belirli bir bölgenin değil kentin tamamını hedef alıyoruz. Sokak ve mahalle temizliğinin yanı sıra kentteki 119 caminin içini ve avlularını da 3 ayda bir düzenli olarak temizliyoruz. "


Palalıoğlu, vatandaşların peygamberler şehri olan Şanlıurfa'nın adına yakışır şekilde temiz tutulması konusunda gayret göstermesini istedi.
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star