Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA BELEDİYESİNDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM ATAĞI

URFA BELEDİYESİNDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM ATAĞI

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, şehirdeki kentsel dönüşüm çalışmalarını uzlaşı sağlayarak gerçekleştirmek istediklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2012 Cuma 19:07
URFA BELEDİYESİNDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM ATAĞI
Fakıbaba başkanlığında ''Kentsel Dönüşüm Toplantısı''nda Yeşil Direk ve eski sanayi bölgesinde gerçekleştirilmek istenilen kentsel dönüşüm çalışmaları değerlendirildi.

Projeyi hazırlayan firmanın yöneticisi Uğur Aslan, 42 hektar üzerinde yapılması planlanan projede 600 konut, 700 ticaret merkezi, 600 ofisin yapılmasının planlandığını belirterek, projenin detaylarına ilişkin katılımcılara bilgi verdi.


Proje üzerinde anlaşmanın sağlanması halinde çalışmaların yıl içerisinde başlayabileceğini vurgulayan Aslan, yer altı otoparkları, AVM ve yeşil alanlara da projede geniş yer ayrıldığını söyledi.


Aslan, bölgenin projeyle birlikte bir cazibe merkezine dönüşeceğini düşündüğünü dile getirdi.-Belediye Başkanı FakıbabaŞanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da çok iyi bulduğu proje üzerinde yüzde 90 oranında uzlaşma sağlayacaklarını tahmin ettiğini dile getirdi.


Bölgede bulunan vatandaşları mutlu etmek için gayret gösterdiklerini ifade eden Fakıbaba, ''Amacımız uzlaşmayla burada kentsel dönüşüm yapmak'' dedi.


Fakıbaba, bölgenin projenin uygulanmasıyla birlikte bir cazibe merkezi haline geleceğini dile getirerek, projenin sivil toplum kuruluşlarının görüşleriyle oluşturulduğunu vurguladı.


Projenin paydaşlarının artırılması gerektiğine değinen Fakıbaba, şunları kaydetti:


''Bu tür projelerin içine siyasilerimizi de çekerek, desteklerini almamız lazım. Bakanımız, milletvekillerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve esnafımızla el ele vererek çalışmamız gerekiyor. Şanlıurfa Belediyesi'nin burada hiçbir menfaati yok. Tek amacımız esnafın ve buradaki insanlarımızın mutlu olması. Biz 700 bin TL ödeyerek Yeşil Direk ve Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ni hazırlattık. Belediye olarak çok fedakarlık yaptık. İnşallah bu tür kentsel dönüşüm projelerini Şehitlik, Sancaktar mahallerinde yaparız. Şimdi amacımız sanayi bölgesinde kentsel dönüşüm için bir yerlerden başlamak.''
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık