Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Cezaevi İnsan Hakları Yaşam Boyutunda Değildir

Urfa Cezaevi İnsan Hakları Yaşam Boyutunda Değildir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde yaşanan yangınla ilgili değerlendirmede bulundu.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2013 Çarşamba 04:09
Urfa Cezaevi İnsan Hakları Yaşam Boyutunda Değildir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde yaşanan yangınla ilgili değerlendirmede bulundu.

Son olarak çıkan ve 5 kişinin yaralandığı olayın tek teselli veren tarafının can kaybının yaşanmaması olduğunu söyleyen CHP İl Başkanı Ferhat Karataş, "Bu yangının da öncekisi gibi cezaevi koşullarının elverişsiz olduğu için çıktığına yönelik söylemler aldık. Şurası da bir gerçektir ki halen cezaevinde bulunan mahkum sayısı kapasitenin çok üzerinde tutulmakta. Doluluk oranının fazla olması nedeniyle cezaevi koşullarının da kötüleştiğini biliyoruz. Tüm bunlardan yola çıkarak 'Urfa Cezaevi insan hakları yaşam boyutunda değildir" iddiasında bulundu.

"EMNİYET MÜDÜRÜ OLASI BİR ARBEDEYİ ÖNLEDİ"

Olayın hemen ardından cezaevine gittiğini ve burada yaşananları gözlemlediğini aktaran Karataş, "Olayın duyulmasının ardından mahkum yakınları cezaevi önüne gelerek, gergin bir bekleyiş başladı. Bu sıradaUrfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, özlem duyduğumuz bir idareci profili çizerek halkın ayağına kadar gitti ve vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Müdür Likoğlu'nun bu özverisi sonrasında, halk arasında büyük bir arbede yaşanmadı. Müdür Likoğlu'nun bu davranışının herkese örnek olmasını diliyoruz" diye konuştu.

Karataş açıklamasında son olarak, yaşanan olay sonrası yaralananlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık