Ana Sayfa Ekonomi Urfa Çiftçisine Destekleme Müjdesi

Urfa Çiftçisine Destekleme Müjdesi

Şanlıurfa çiftçisinin maddi zarara uğramasına neden olan ve aylardır çeşitli birçok tepkiye neden olan destekleme kilogramlarının düşürülmesi sorunu nihayet çözüme kavuştu.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2013 Cumartesi 03:09
Urfa Çiftçisine Destekleme Müjdesi

Şanlıurfa çiftçisine müjdeli haber Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığından geldi.

 

Destekleme kilogramlarının düşürülmesi sorunu çözüme kavuştu. Şanlıurfa çiftçisine müjdeli haber Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu tarafından açıklandı.

 

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından birkaç ay önce yapılan çalışmada destekleme kilogramlarının düşürülmesi büyük tepkilere neden olmuştu. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu başkanlığındaki heyetin Ankara’da gerçekleştirdiği çalışmalar sonuç verdi.

 

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu yaptığı basın açıklaması ile müjdeli haberi Şanlıurfa çiftçisine iletti. Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu konu hakkında yaptığı açıklamada ilk olarak Şanlıurfa çiftçisine gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür etti.

 

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu “Türkiye İstatistik Kurumu tarafından birkaç ay önce yapılan çalışmada destekleme kilogramlarının düşürülmesi büyük tepkilere neden olmuştu. Ankara’daki girişimlerimiz olumlu sonuç vermiştir. Pamuk, Buğday, Arpa ve Mısır gibi ürünlerin destekleme kilogramlarının tespiti her ürünün verimine göre yerinde ve gerçek kilograma göre yapılmıştır. Ve yerinde tespitler doğru bir şekilde yapılmaya devam ediyor.

Bu şekilde çiftçilerimizin mağduriyeti sona ermiştir. Çiftçilerimiz kilogram tespitlerine Tarım Bakanlığının internet sitesinden TC Kimlik Numaralarını girerek bakabilirler. Çiftçilerimden ricamız yeni kilogram tespitlerine göre fatura kesme tarihine dikkat etsinler. Şanlıurfa çiftçisi adına sorunun çözüme kavuşmasında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık